Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Baj lehet, ha nem szedek be...

Baj lehet, ha nem szedek be annyi antibiotikumot, mint amennyit az orvos felírt?

Figyelt kérdés

Fáj a torkom és köhögök, az orvos pedig napi 2x1000mg antibiotikumot írt fel 7 napon át.

Ezzel az a bajom, hogy ennyitől a múltkor is felborult az emésztésem és a hüvelyflórám is, pedig szedtem enterolt és intim készítményeket is.

Említettem is neki, hogy szerintem ez sok, nem szeretnék ennyit, de kinevetett, hogy "még jó, hogy ő az orvos". Ebben igaza van, de korábban sosem szedtem ennyit, más orvos nem írt ennyit fel még, csak ez a doki akihez 3 éve átkerültem.

Én nem akarom mégegyszer azt átélni amit a múltkor, ezért úgy döntöttem, hogy csak napi 1-et fogok bevenni és megtámogatom a gyógyulásom mindenféle más dologgal (sok folyadék, pihi, vitamin, gyömbér, méz, aspirin c, torokfertőtlenítők, stb.).

Szerintetek hülyeség és legyek engedelmes?



2023. febr. 10. 22:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Én csak azt nem értem, hogy akkor miért mész orvoshoz? Tök felesleges idő és pénzpocsekolas. Antibiotikum nélkül is meggyogyulsz végül is, nem? 😲
2023. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Igen, hulyeseg, igy alakulnak ki a rezisztens bakteriumtorzsek.
2023. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Azért annyi az adag, mert testsúlykilogrammra kell kiszámítani, mennyire van az embernek szüksége. Ha nem veszel be eleget akkor a bacik egy része megmarad, hozzászokik az adott hatóanyaghoz és a legközelebbi alkalommal már akkor sem fog hatni ez a hatóanyag nálad, ha hajlandó vagy bevenni a megfelelő mennyiséget.
2023. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem véletlen írt fel annyit. Szedj mellé probiotikumot és nem lesz gondod.
2023. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Mi a gyógyszer neve és te mekkora termetű vagy? A betegtájékoztatóban nincsen beleírva a szokásos adag? Az előző hozzászólóknak nincs igazuk, ha ez kétszeres adag.
2023. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Én ritkán fordultam ilyesmivel orvoshoz, minden betegségem hamar elmúlt otthoni kezelésre is, anno gyerekként is. Talán 2x írtak nekem antibiotikumot, engem mind2x fosatott de rendesen, minden bajom volt tőle. Az egyik,kúrát én sem szedtem végig sajnos emiatt..

A bélflórát úgy szét tudja szedni, hogy aztán hónapokig nyögheted.

Azért borultak fel nálad anno a dolgok, mert a közhiedelemmel szemben nem elég szedni mellé egy kis enterolt vagy normafloret. Ezek gyenge, kis csíraszámmal rendelkező készítmények és ha valakinek szétment a bél/hüvelyflóra, azt több hetes/akár hónapos probiotikum kúrával lehet helyrehozni sok baktériumtörzset tartalmazó, magas hatóanyagú probiotikummal. De szigorúan a kúra után. Sajna néha még étrendet is kell tartani magas pre - és probiotikus élelmiszerekkel, cukor, finomított szénhidrát kiiktatásával.

2023. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Ez az igazán veszélyes. Vagy-vagy. Vagy bízol a dokiban, és azt csinálod amit mond, vagy ne menj orvoshoz! Félig beszedni valamit!! Ettől nagyobb őrültséget ma még nem olvastam! Rezisztens baktériumokat akarsz kitenyészteni magadban?!
2023. febr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Jó eséllyel - de ehhez kéne tudni a gyógyszert - nem arról van szó, hogy félig szedi be, hanem hogy kétszer annyit írtak fel neki. Az orvos se egy két lábon járó lexikon, ő is tévedhet.
2023. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

#7

Persze nem jó félbe hagyni. Persze nem mindegy, mire írják fel. Nekem 25 éves létemre 2x írt csak fel az orvosom, mert nagyon kellett. Nem volt híve az antibiotikumozásnak, csak ha tényleg muszáj. Páromnak csak 1x kellett eddig életében, egy mandulagyulladás miatt. Ilyen esetekben nincs apelláta.

De hallottam már sajnos olyat, hogy valaki kettőt tüsszent aztán folyton azt írja fel mindenre a dokija.

Ha a kérdezőnek sokszor kellett már szednie, vagy nemrég volt túl egy szintén erős kúrán, az nem túl jó és muszáj erősen pótolnia utánaa jó baktériumokat, én ezért írtam, amit írtam ez nagyon fontos.

2023. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért írta fel az orvos, hogy meggyógyulj és ne szenvedj hetekig. Szedd be, mert tényleg antibiotikum rezisztensé válhatnak a baktériumok, akkor pedig nem fognak neked tudni semmit felírni.
2023. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!