Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyszerűen nem tudok aludni,...

Egyszerűen nem tudok aludni, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves fiú vagyok, és az a problémám, hogy 3 hete egyszerűen éjszaka semmit nem tudok aludni. Nem az van, hogy fent vagyok hajnalig aztán egyszer csak elalszom, hanem egész éjszaka a teljes éberség és a félálom közötti állapotban forgolódom, és a teljes éberséghez vagyok közelebb. Akármilyen fáradt vagyok, lecsukom a szemem, és nincs az a megkönnyebbülés érzés, hogy mindjárt elalszom. Pedig nem is zakatol az agyam semmin.


Semmi változás nem történt az életvitelemben, sőt, mióta ez van, nagyon hamar leteszem a telefont (de amúgy is kékfény szűrő van rajta egész nap), iszom langyos tejet és zabot vacsorára, tettem meditatív háttérzenét, sosem kávézok, mindent megpróbáltam. Nem alszom nap közben se. Azt is érzem, hogy nagyon fáradt vagyok, de nem tudok aludni. 2,5 hétig nem foglalkoztam vele, majd elmúlik, szóval egyáltalán nem görcsöltem rá, meg tényleg, ismerem a testem, és az életmódbeli és szorongás miatti okokat én kizárnám. Csak így felmerült bennem a kérdés, akkor mi okozhatja?


Valahol olvastam, hogy neurológiai okai lehetnek, de konkrétumot nem találtam. Azt megjegyzem, hogy fél éve volt koponya MR vizsgálatom, ahol mindent rendben találtak, illetve 2 hónapja a gerincem közepén 1 ponton néha fájdalmat érzek, de azt is megnézettem MR-rel, és negatív lett. Azt is megjegyzem, bár szerintem nincs hozzá köze, hogy egy ideje kismedencei gyulladásom van, most szedek rá gyógyszert. Néha picit viszketek, de ez a gyógyszerszedés után kezdődött, ami később kezdődött, mint az alvászavar, így szerintem ez a viszketés inkább a gyógyszer miatt lehet. Olvastam, hogy valakinél Covid miatt lett alvászavar, de én 11 hónapja voltam covidos 3 oltással, szerintem esetemben nem releváns.

Holnap megyek kortizol, pajzsmirigy és melatonin laborvizsgálatra. És természetesen megyek orvoshoz is.


Őszintén megmondom, mostanra már nagyon meg vagyok ijedve, hogy súlyos betegség okozza, és nagyon kellemetlen, hogy nem tudok aludni.


Köszönöm szépen a segítséget.



2023. márc. 16. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alábbi cikket ajánlom a figyelmedbe, remélem segít.


[link]


Szakorvos véleményét mindenféle képen kérd ki.

Évekkel ezelőtt nekem is volt hasonló, de nekem a citromfű tabletta segített. Lefekvés elött 2 db, és átaludtam az éjszakát.

2023. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia nekem is ez van sajnos 3 hete es szinten 24 vagyok, van valami info?
2023. márc. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
Stressz, felborult cirkadián ritmus, ennek következtében magas kortizolszint. Sürgősen változtatni kell rajta mer hamar bekukucskál egy-két jóképű autoimmun betegség.
2023. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kortizol szintem minimálisan magas. Pajzsmirigy szintén kizárva. Most a november óta tartó krónikus(?) prosztatagyulladásomat sejtem a háttérben. Megyek nemsokára vissza a dokihoz, megkérdezem majd, lehet-e korreláció. Neked mi a helyzet kedves 2-es?
2023. ápr. 15. 04:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Miujság kérdező?
2023. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az orvos javasolt melatonint. 2 napig esténként 2-t vettem be, majd 1et, aztán elhagytam. Segített. Valószínűleg a szervezetem hozzászokott a sokáig fennmaradáshoz. Pedig tényleg szinte sose szoktam. Aztán 1x mégis, és ennyire hozzászokik, átáll a bioritmusom....
2023. nov. 5. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!