Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Majcirrozisom van es emellett...

Majcirrozisom van es emellett nehez legzesem. Osszefugghet a ketto?

Figyelt kérdés
Akinek volt mar maj cirrozisa, vagy a kornyezeteben akinek volt, nektek volt a hasvizkor mellett a mellűrben is folyadek? Nekem beszed kozben nagyon zavaro hogy elfogy a levegom, joforman csak akkor eleg a levegom ha kint vagyok a szabadban. Az autoban is le kell huznom az ablakot hogy levegom legyen. Ez lehet a mellűri folyadekgyulem? Ez fel fog szivodni ha a majam javulni fog, vagy ez mindenkepp mar ottmarad ha nem megyek be lecsapoltatni?
2023. márc. 20. 19:41
 1/4 Krosszarcu válasza:
Ezek elég extrém tünetek, apámnak is ez van, "neki kevés a levegő de még van" viszont fosik és sokat fáj a hasa.
nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A párom február 8án meghalt ebben a betegségben. Végigkísértem a betegségét. A végén már hetente kellett volna csapolni. Sajnos az utolsó csapoláskor baktériumot találtak a hasvízben és sajnos a fertőzés következtében elhunyt. Mindez pár nap leforgása alatt történt sajnos. 6án még tudtam vele beszélni látogatási idő alatt a klinikán, debreceni klinikán feküdt, 7én már agonizált, 8án reggel hívtak, hogy meghalt..2017óta ment ez az egész a betegségével. Először akkor került be a kórházba, akkor 30 liter folyadékot csapoltak le róla. Nem egyszerre, több körben. Utána a vízhajtókkal úgy elvolt évekig, nem ivott alkoholt 2017 óta, viszont tavaly áprilistól vérzéses panaszai voltak, aztán kapott TIPSet a májába, neki az sem segített, mindig gond volt vele, ugyanúgy volt vérzése meg vizesedett is. Aztán decemberben újra volt egy komolyabb vérzés nála, azt sikeresen kezelték viszont azt mondta az orvos hogy előrehaladott nála már a betegség, így ha nem a vérzés akkor egy fertőzés fogja elvinni. Sajnos ez február 8-án be is következett..
márc. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egy halálos betegség, folyamatosan romlani fog a máj állapota.
márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Visszafordíthatatlan szervkárosodás esetén már csak a májátültetés segít. Nála is felmerült még 2020ban, a kezelőorvosa szóba hozta, aztán jött a covid, borult minden. Utána meg már sajnos annyira legyengült, lefogyott, hogy nem lehetett már erre esélye
márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!