Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a kilátàsok? Májcirrózis

Mókuspogácsa kérdése:

Mik a kilátàsok? Májcirrózis

Figyelt kérdés
Családtagom májcirrózisban szenved, egy éve, folyamatosan romlik az állapota. Tegnap még együtt néztünk tv-t, reagált, érdekelte. Ma már eltéved a lakásban, használati tárgyakat akar enni (lábasfedő, cigis doboz), félrebeszél.. tudom, innen már nincs visszaút, de meddig lesz ez így?

2023. jan. 28. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem sokaig. Ha mar felrebeszel, ott sulyos bajok vannak.


Az orvos mit mondott? Ha felrebeszel, dezorientalt, onveszelyes, miert nem hivod ki az ugyeletet?

2023. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hívtam, kész tények elé állítottak. Ott meghal, vagy itthon búcsúzzunk el . Az érdekel, hogy ebben az állapotban meddig élhet még, hetek, napok...
2023. jan. 28. 21:31
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Napok. Ha felrebeszel, a mar sajnos az agyi verellatas zavarait mutatja, hamarosan leallnak a szervei is. Sajnalatos, de innen tenyleg nincs visszaut.
2023. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :(
2023. jan. 28. 21:59
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a vérellátáshoz, a toxinok halmozódnak fel ilyenkor a szervezetben, mert a máj már nem működik. Az okozza az idegrendszeri tüneteket.
2023. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Az én anyám már majdnem két hónapja félrebeszél. Általában éjjel jön rá, hogy valahova elindul. Orvoshoz, rendőrségre, kórházba, temetésre. Mikor éppen mi. A kórház be sem veszi mivel állításuk szerint végstádiumban van a maja és a veséje. Köszöni szépen ő meg még elvan és keseríti tovább a család életet. Mindenki rossz és hibás természetesen, csak ő nem. Nem tudom mikor lesz vége. És a hivatalos diagnózis 2010 óta majcirrozis.
2023. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Tegye le az alkoholt és minden egyéb "mérget". Diétás étrendet kell csinálni. Akkor javulhatnak a kilátások. Természetesen rendszeres orvosi kontroll kell.
2023. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
#7 ahhoz mar keso.
2023. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek több olyat is, akinek már puffadt fel a hasa az ascitestől. Letették a piát, végigcsinálták a kezeléseket, szedték a májvédőt és teljesen felépültek. Azóta sem ivott egyik sem egyetlen kortyot sem. Több évtizede élik a világukat teljesen absztinensen, igaz, cirrózisos májjal. De amíg van akár egy kevéske ép májszövet, addig mindig van visszaút. Lehetséges, hogy itt már nem ez a helyzet. Kérdés, hogy az orvosa miért nem akarja kezelni? Beleszaromságból, vagy mert klinikailag menthetetlen teljesen? Vagy mert folytatja az alkoholfogyasztást?
2023. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, igen a 9-es véleményét osztom, de sajnos sok orvos nagyon trehány módon kezeli a betegeket, főleg ha alkoholista szerencsétlen. Személyesen ismerek olyan embert aki besárgult, hasa vizesedett, erősen hallucinált, gyakorlatilag a kórházban ki kellett kötözni, hetekig volt bennt, a gasztron lemondtak róla átkerült a krónikus (elfekvő) osztályra ahova tudjuk hogy a legtöbb beteget sajnos meghalni viszik. Innen a család inkább hazavitte mert borzasztóan bántak vele, és láss csodát otthon felépült, igaz lefogyott de lassan szedi vissza a kilókat is. Se hasviz, se sárgaság, úgy éli a mindennapjait mint a többi "egészséges" ember viszont a májára örök életében nagyon kell vigyáznia. Olyan tornagyakorlatokat csinál amiket én nem tudok véghez vinni. Nyilván amint irtam alkohol, cigi, drog stb szigorúan tilos, és diétás étrend kell, amin lehet enyhiteni ha javul az állapota.
2023. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!