Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitis, Crohn lenne?

Colitis, Crohn lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül a hónap elején volt egy erős de rövid gyomorgörcsöm hajnalba (arra ébredtem), amit egy kiadós hasmenés követett, éreztem hogy felkarcolta a végbelemet és minimális vért láttam a wc papíron is.


Azóta nem volt hasmenésem, székletem is teljesen normális. Talán egy kis tompa fájdalmat éreztem még néha azon az alhasi részen, ahol görcsölt előtte.


Kb egy héttel ezelőtt furcsa égő érzést kezdtem érezni a végbelemnél és ujjal is kitudtam tapintani egy részt ami fájdalmasabb volt, azóta hol fáj hol nem.


Voltam a háziorvosnál a végbélre írt DoloProc krémet és Flector port a gyulladásra, ezeket ma kezdtem használni.

A tompa alhasi fájdalom miatt elküldött hasi UH-ra az orvos, illetve laborra de az majd később lesz (április 12, nem ítélte sürgősnek).


Ma voltam UH-n,minden rendben volt kivéve egy dolgot. A szigmabélnek egy bélszakaszon vastagabb fala mutatkozott. Azt mondta az orvos, hogy valószínűleg gyulladás van ott, de azért most már kezdek kicsit aggódni. Továbbküldött gasztroenterológushoz, gondolom tükrözés lesz a vége...


Olvasgattam és próbáltam beazonosítani, hogy mégis mire számíthatok addig még megyek tovább és vastagbél divertikulum és a colitis, talán a crohn néhány tünete illene rám, de nem sok viszont nem.


Összefoglalva, gyulladt bélszakaszom van végbél fájdalommal, néha tompa alhasi fájdalommal (egyre ritkábban). Székletem rendben, vért-nyákot nem érzékelek benne, általában 1-1,5 naponta tudok is menni, ez a része szerintem rendben van.


4-5kg-ot fogytam is mióta ez van, bár hozzátenném, hogy sajnos sokat szorongok és idegeskedek egy probléma miatt, ami még mindig nem oldódott meg. Mellette edzek (próbálom így levezetni a stresszt) is 2 hete és leraktam a cukros üdítőket, csak vizet iszok. :) 185/99 vagyok jelenleg van még azért rajtam felesleg. :)



Arra is gondoltam, hogy a stressz volt a kiváltó oka a gyulladásnak.


Aki crohn, colitis vagy hasonló betegséggel szenved. Nektek is így kezdődött? Vagy mi lehet ez?



2023. márc. 21. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Majd tükrözéskor ki fog derülni. Vagy minta vizsgálat után.

Colitis, crohn betegek ennél durvábban fosnak. Kb naponta többször menniük kell wc-re... Kezeléssel meg enyhíthető, vagy tünetmentessé lehet tenni.

2023. márc. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És igen, a stressz okozza ezt a hasmenést is, szóval előbb ezt oldd meg!
2023. márc. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegyik IBD-s fosik naponta többször. A stressz meg valóban okozhat hasmenést, de a bélfal megvastagodását nem.
2023. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem a leírásban lévő hasmenés óta normális a székletem.

Kenőcsöt használom, gyulladáscsökkentőt szedem, remélem elmúlik tőle... Talán kicsit javult is. :)


Ma vittem vissza a háziorvoshoz a leletem, szerinte csak valami kis gyulladás, nem tűnik komolynak. Úgy legyen... :)


Holnap kérek időpontot gasztrora, aztán meglátjuk.

2023. márc. 22. 19:44
 5/8 anonim válasza:
Érdeklődnék, kiderült-e az oka. Rám most vár tükrözés, de ugyanebben a helyzetben vagyok.
2023. máj. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia.


Május 19.-re kaptam időpontot gasztrora, ez még nem tükrözés, csak egy konzultáció.


A panaszaim sokat javultak, szinte meg is szűntek.

A Flecor-t végig szedtem, kenőcs 3/4-ét elhasználtam, eléggé kétségbe voltam esve, mert utána sem nagyon akart elmúlni teljesen.


Amit én csináltam:


- Reggel 2dl vízben zöld búzafű por éhgyomorra minden reggel.

- Tea (Cickafarkfű, kamillavirág,körömvirág,palástfű,apróbojtorjánfű) mindegyikből teáskanállal tegyél, forrázd le, szűrd le és mehet napi 1-1,5liter

- Sok folyadék, többnyire víz / több zöldség / több gyümölcs

- Vastagbél-végbél talpreflexpont masszírozása (nekem nagyon fájt ott sokáig, aztán szép lassan kikezeltem)


Nagyrészt ennyi, mondjuk fogalmam sincs, de a tüneteim alapján olyan nagy gyulladás nem lehetett. A fájdalomból meg a tüneteimből tippelek csak, de nekem ezek lekopogom, de elmulasztották.


Azért 19-én elmegyek gasztróra és elmesélem mi volt, hátha tud rá mondani valamit, hogy lehetne megelőzni ezt és hátha megúszom tükrözés nélkül...

2023. máj. 6. 08:59
 7/8 anonim válasza:

Szia kérdező! Nekem most köldök tájékon nyomásra érzékeny a hasam, uh-n 4-5 mm-es megvastagodást láttak, gyulladásra utalt. Engem nem küldtek sehova tovább, pedig kérdeztem, gyógyszert nem kaptam csak probiotikumot szedjek meg diéta. De félek, meg nem múlt el ez a fájdalom, igaz nem minden nap nyomogatom a hasam. Volt végül tükrözésed?

Nagyon örülök, hogy leírtad mit csináltál, mert én is próbáltam kialakítani magamtól ezt, de még nem sikerült teljesen, sehol se találok neten ilyen leírást. Így is csak magamtól fogok menni magánorvoshoz, az uh-s doki és a háziorvosom se küldött tovább. Esetleg lehet tudni, neked mit mondtak?

2023. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Május 19-ről átrakták az időpontom június közepére. :D

Arra meg már nem mentem el, mert komolytalannak tartottam az egészet, az is...


Úgyhogy tükrözésem nem volt, viszont amennyire magamtól ki tudtam deríteni, szerintem ezt nekem egy belső aranyér okozhatta, ami bedurrant és egész a szigmabélig gyulladásba voltam, mert a nyomásra érzékenység elmúlt, viszont időnként végbélnél éreznek valamit, amit néha úgy érzem sugárzik arra is tompán, arra vettem egy elég drága krémet (hillvital termék), amivel időnként kezelem és amikor ez megszűnik, akkor az átsugárzó alhasi dolog is egyből. Ezért is gondolom hogy nekem ez okozta.


Egyébként, akkor abba a pár hónapba sokkal jobban odafigyeltem az étkezésemre, cukros üdítőket is kihagytam, sok folyadékot ittam, most így nyáron viszont kissé elengedtem magam ilyen téren és nem tapasztalok különösebb romlást, teát is abbahagytam kb 1.5 hónapja.


Egyébként magánba nagyon drága a tükrözés, főleg ha altatásba kéred vagy ilyen kapszulás.


Jobbulást! :)

2023. aug. 21. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!