Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sok kólától fájhat a májam...

A sok kólától fájhat a májam környéke? A jobb oldalom alhasi tájon érzek időközönként ilyen tompa lüktető fájdalmát, különösen ha sokat állok, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Azért a kólára gyanakszom mert nem iszok es nemszedek gyógyszereket se amitől fájhatna , viszont rengeteg kólát megiszok viz helyett. Erről igyekszem leszokni, de nehéz. Ez az egyetlen káros szenvedélyem.

2023. márc. 29. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra logikus, hogy csak a víztől tud normálisan működni a szervezet, és nem a kólától.
2023. márc. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos hogy a kóla miatt. Persze egyértelmű hogy a kóla nem jó folyadékpótlásnak főleg nem víz helyett ha mondjuk megiszol 1 nap fél liter vizet és utána rá 2-3 liter kólát az azért egyáltalán nem jó. Számtalan más oka is lehet, és közel sem biztos hogy a májaddal van baj hanem más dolog van a háttérben. Persze a sok szénsav sem jó ám, lehet épp az piszkálja a beledet.
2023. márc. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nemszabadna de vizet nem is iszok, csak kólát. Mindig próbálok legalabb fel litert meginni de csak nagy nehezen megy le.
2023. márc. 30. 00:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak fura mert időközönként fáj, pl fáj 2 hétig szinte mindennap, utana 1 hónapig semmi. Arra is gondoltam nem e allergia valamire... most lesz egy vérvételem kíváncsi vagyok abból derül-e ki valami.
2023. márc. 30. 00:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszed elég komolyan. Ha pisztolyt tartanának a fejedhez, akkor se innál vizet kóla helyett?
2023. márc. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nem tartanak pisztolyt. Egyszerűen undorodom a víztől, nemfogok azt inni ha nemszeretem. Te se eszed gondolom meg azt amit nem szeretsz...ez most ugyanolyan. De szörpöt meg gyümölcsléket azért iszok párszor.
2023. márc. 30. 01:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A hűtött ásványvíz se jó?

Vagy a szűrt víz?


Kétlem. Ha valahol szar a csapvíz az persze hogy undorító, de vannak alternatívák. Csinálhatsz házi ízesített vizet is. Ízesítheted pl teával, gyümölcsökkel.

2023. márc. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztos kólától van. Mivel csak azt iszol
2023. márc. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Flakonos mentes vizet szoktam inni néha. A buborekos teljes mértékbe kizárva. Egyszer ittam csapvizet, soha többet. Az egésznek vas íze volt ilyen szép sárgás szinnel. Elég pocsék felenk a vízhálózat.
2023. márc. 30. 02:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A sok kóla fogyasztásával nem igazán a szénsav a probléma, hanem a benne lévő foszforsav, ami a csontokból is oldja a kalciumot.

(Nem véletlen, hogy van ahol lefolyó tisztítónak, vagy rozsdátlanítónak használják a kólát. Ipari változatával gépeket tisztítanak.)


Az én pályafutásom alatt volt olyan 16 éves növendék (fiú), aki naponta ivott két-három üveg nagy kólát. Amikor ortopédiára kellett mennie, és RTG-t csináltak a gerince miatt, az orvosa megdöbbent. Az RTG lelete szerint a csontjai állapota olyan volt, mint egy hetven évesé. Az ortopédus azt mondta, ha így folytatja, olyan harminc éves korára tolókocsiba kényszerül majd. Ennek ellenére sem hagyta abba a kóla ivását, mert ez volt a szenvedélye.


Szóval én bőven el tudom hinni, hogy az állapotodban közrejátszik a rengeteg kóla ivása. Mindenképp orvosi kivizsgálásra lenne szükséged.

2023. márc. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!