Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jár e jellemzően képzelt...

Jár e jellemzően képzelt betegség érzettel valamelyik depresszió típus?

Figyelt kérdés

Egy bipoláris depressziós ismerősöm rendszeresen számol be különböző betegségekről, melyek kínozzák. Többnyire vírusok, gyulladások, de írt már vérmérgezésről is, a gyerekei és az ismeretségi köréből, rokonságából is. Nem tudom eldönteni, hogy valóban ilyen rendszerességgel ennyi sok betegség kínozza, a környezetét is beleértve, vagy pedig depressziója "melléktermékeként" képzeli be ezen betegségek nagy részét. A bipoláris depresszióról olvasgatva nem találtam olyan cikket, ahol ez említve lett volna. Tudtok esetleg más depresszió típusról, aminél jellemző az ilyesmi? Az pedig egy másik kérdés, hogy én hogy reagáljam ezt le? Egyelőre megértő/segítség felkínáló reakcióim vannak, de egyre inkább úgy tűnik, hogy ez egy végtelen történet nála: mihelyst valamiből kigyógyul, jön néhány vidám nap, aztán elindul a betegség lavina...

Előre is köszönöm az érdemi hozzászólásokat!



2023. ápr. 1. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet hipochondriája a bipoláris mellett, nem kell ehhez külön "depresszió típus".
2023. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Az első kérdést nem tudom, de a depressziós mindent negatívan lát, tehát simán túlhangsúlyozhatja a látókörébe eső betegségeket, de a másodikra az a válaszom, hogy hagyjál fel a megértő/segítségfelkínáló reagálással, mert te is beleőrülsz, ha a nyakadba veszed az ő terhét. Nem kell neked senkit megmentened, nem is tudod, mert a Dárius kincsével vetekedő figyelemmennyiséggel se érné be.
2023. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hasznos valaszokat irtatok, koszonom!
2023. ápr. 1. 22:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!