Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki lehet gyógyulni a véres...

Ki lehet gyógyulni a véres székletet adó betegségből? Ha igen, akkor hogyan? Miért mondta a gasztroenterológus, hogy legközelebb 3 év múlva kell újabb vizsgálatot végezni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi négy évben jött, hogy 1.5 – 3 havonta van véres székletem.

Első 1-2 évben akkor volt, amikor esténként jó zsíros húsokat ettem, 7-8 kisfröccsel. Másnaponként durva hasmenéseim voltak élénk piros vérrel.

Volt olyan eset is, amikor fogyókúráztam, hosszabb ideig nem ittam alkoholt, akkor megettem 750 g jó minőségű joghurtot, ittam mellé 6 dl kakaót. Óriási hasmenésem lett élénk piros vérrel.


Több fajta gyógyteát ittam, megelőzésképpen sperti kúpot használtam, omega3 cápamájolajat, diozmin, detralex tablettát vettem be naponta, de ezek sem hoztak javulást.


Tavaly nyáron eljutottam proktológushoz és gasztroenterológushoz. Negatív lett a kolonszkópia eredménye, egy polipot lecsíptek. Sajnos azóta is előfordul véres széklet, amúgy nincsenek fájdalmaim.

A házi doktor megvizsgálta a prosztatámat, és rendben találta.


Tavaly évvégen 4 hónapig nem ittam alkoholt és fogyókúráztam, akkor kemény széklettől volt véres székletem.

Vasárnap este nagyobb mennyiségű rántott halat olajban sült krumplival ettem, töményt is ittam, és jó minőségű bort. Hétfőn délelőtt majdnem tökéletes állagú székletem volt vérrel.

Az egész napom el volt rontva, lelkileg nagyon megviselt, de fizikailag szuper állapotban voltam.

Tegnap, hétfő este csak azért is, ugyanannyi olajban sült rántott halat, krumplit ettem, hozzá ugyanannyi töményet és bort ittam, mint előző este. És lám, ma nem volt véres a székletem.

Hogyan van ez?

60+F Sok szilvalekvárt eszek joghurttal.



2023. ápr. 4. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az étrended alapján én semmit sem tudok mondani. Ha az orvos megnéz, akkor meg tudja mondani, hogy mi vérzik. Ennek alapján tud kezelést ajánlani.
2023. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Lehet, hogy érdemes lenne keresni másik orvost, mert a vérzés abnormális.
2023. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre a problémádra tudom a választ.

A végbélen van egy repedés, ami nem tud begyógyulni.

Meg lehet operálni, de ki fog újulni, mert lelki okok vannak a háttérben.

Továbbá nem tesz jót neki a tömény, a fűszer, az erős paprika stb...

Kiválthatja a vérzést a székrekedés, de a hasmenés is.

Arra kell NAGYON! vigyázni, hogy wc után nehogy bedörzsöld a wc papírral a székletet a sebbe!!

Ha hosszabb ideig szeretnél még élni végbélrák kockázata nélkül, akkor bidét használj, vagy szereltessél be egyet sürgősen ha nincsen

Addig is wc után használd a zuhanyzót..

2023. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!