Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kíváncsi lennék a véleményetek...

Kíváncsi lennék a véleményetekre, szerintetek érdemes lenne erre a tükrözésre elmenni, mit gondoltok mitől lehet ez a fránya gombócérzés???

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves srác vagyok. Allergiás vagyok parlagfűre, porokra, szedek gyógyszert, van orrspray-m is, illetve keresztallergia is felütötte a fejét bizonyos élelmiszereknél, ezeket elhagytam. Az elmúlt egy hónapban a legjobb orvosok, allergológusok, sőt még fül-orr gégész is vizsgált. Azonban van egy olyan problémás tünetem amire senki nem tudott megoldást nyújtani. A torkomban nap mint nap egy gombócot érzek, és folyton nyelni próbálok, de nem tudom lenyelni. Voltam nyaki ultrahangon is, de nem volt semmi extra. Most azt találta még ki a doki, hogy menjek el gasztroenterológushoz gyomortükrözésre hátha. A másik lehetőség, hogy valami lelki ok van a háttérben. Megmondom őszintén be vagyok sz*rva a tükrözésektől, így azt kihagynám, meg szerintem amúgy is felesleges lenne, mert szinte mindig érzem a tünetet, de egyszer tűrhető, máskor meg csak kapkodom a levegőt. Én őszintén inkább valami stressz/mentális dologra gondolok, de az a baj hogy figyelem magam, de jelenleg tényleg nem tudom mihez kötni, mert reggelente általában alig érzem, de két napja ez is megdőlt, mert úgy keltem fel hogy kegyetlen rossz volt. Viszont estére szinte mindig rosszabb a helyzet...

Nagyon megköszönöm a segítséget!!



2022. ápr. 26. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:

En kb 2 evig szenvedtem hasonlotol: egesz napos gombocerzes, nem mertem enni, viszont sportolas, mozgas kozben elmult. Volt, hogy ejjel elmentem setalni, reggel 5-kor mar setaltam. Nekem a stressz okozta, egy rossz kapcsolatban voltam. Amiket kiprobaltam es nemileg segitettek: a mozgas, a citromfu tea, a valeriana.

Ahogy kikerultem ebbol a kapcsolatbol, a tunetek eleg hamar megszuntek. Ma mar csak idonkent erzem.

Szoktak mondani, hogy reflux tunete is lehet. Ehhez meg a tukrozes kell :S

2022. ápr. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szorongás abszolút okozhat gombócérzést a torokban ( nekem volt) de a szorongás okozhat savtúltermelődést is. Ha nincs egyéb tüneted próbálj meg savcsökkentőt szedni 2-3 hétig és már el is dől.
2022. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gyomortükrözésről tudnátok írni friss tapasztalatokat, az állami egészségügy érdekelne? Sokan írják ezeket az elrettentő véleményeket, tényleg ennyire kibírhatatlan?
2022. ápr. 27. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyénenként változik, 4-szer tükröztek, az első olyan "élmény" volt, hogy bódítás nélkül soha. Inkább fizetek magánellátásban. Akinek erős a garatreflexe annak elég nehéz.
2022. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is pszichés.


De érdemes a tükrözéssel kizárni mást.

Egyszer tükröztek felül, nem volt vészes, pedig hisztis vagyok. Önuralom kérdése az egész. De akinek nincs, az sem tehet róla, viszont fejleszthető.

2022. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el tükrözésre, mert ha van vmi komolyabb a baj, sosem fogod megbocsátani magadnak, hogy nem tettél időben ellene. Nem kellemes, sőt borzasztó ez a tükrözés. De egyénfüggő, hogy mennyire lesz neked rossz. Nekem 1x csinálták (reflux, gyomorfekély) és soha többet nem kivánnám újra. Fiam viszont IBD-s és neki már többször volt mindenféle tükrözése és sztem egy hős, ahogy ezeket elviseli. Ő azt mondja "csak rossz", rövid ideig tart és kibírható. A gombócérzést okozhatja sokszor a stressz, de valóban jele lehet a refluxnak is, allergiáknak. De mindegyiket kezelni kell. Ha rendesen tudsz étkezni, nyelni és csak érzed, de nem is fáj, még nem vészes. Viszont exem nyelőcsőrákban halt meg, tudom, miről beszélek.
2022. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy reflux, és az is, hogy pszichés dolgok is állnak a háttérben. Én is küzdöttem vele, a tükrözés egyébként kellemetlen volt, de elviselhető. Controlocot írtak fel, a mezei reflux-gyógyszerek már nem hatottak. Nagyjából 2 év alatt jöttem helyre, a gombócérzés elmúlt, refluxos-fellángolások azonban még mindig vannak, ha nem figyelek oda az étkezésre. Este, éjszaka valószínűleg azért rosszabb, mert visszafolyik a sav a garatodba. Nem szoktál rekedtes lenni?
2022. máj. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Propofolos altatásban nem érzel semmit, nem emlékszel semmire. Államiban érdemes jelezni, hogy ilyet szeretnél, hol oldható meg. A sima “bódítás”, Dormicummal megy, nem mindenkit üt ki eléggé, persze ha korábban nem szedtél rendszeresen altatót/nyugtatót, elég lehet. Nekem gastro és colonoscopiám is altatásban volt, egyik állami, masik magánrendelőben. Mindkétszer negyed óra múlva simán sétáltam haza, pici szédülés, semmi fájdalom és stressz.
2022. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!