Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet epe probléma, ha...

Ez lehet epe probléma, ha nincs epekövem?

Figyelt kérdés
Az első terhességem alatt egyszer begörcsölt a hasam jobb felső része. Azt mondták a nőgyógyászaton, hogy csak nyomja a baba a vesémet. Szülés után pár hónappal brutális felhasi, hátba sugárzó görcs hidegrázással. Az ügyeleten epekövet mondtak, kaptam görcsoldót. 1-2 hónap múlva jutottam el hasi ultrahangra, ahol semmit sem találtak. Azóta nem is volt gond. A gyomorsavam jön csak sok ételtől. De most újra terhes vagyok és időnként érzek enyhe görcsöt a jobb bordák alatt, ami hátba sugárzik. Anyukámnak, nagymamámnak is volt epeköve. Ha az ultrahang nem zárná ki, biztos lennék benne, hogy ez a gond, de így nem értem...mi lehet ez?

2023. ápr. 6. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sűrűn fáj a ott, mint kiderült a vesém (valamiért nekem elől fáj). Kő nincs ez tuti, de vesepangásom van. Sokat nem lehet tenni, aztán jobb lesz. Persze a te problémád picit más de nekem azt tanácsolták, többször igyak kevesebbet és ne feküdjek a jobb felemen. Persze ezt nem mindig tudom kontroll alatt tartani, pl éjszaka... de nekem sokat segítettek. Szóval lehet h epepangásod van.
2023. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a vesepangás mit jelent pontosan?
2023. ápr. 6. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel a méh egy picit jobbra hajlik emiatt "elnyomja" a húgyvezetéket, és a folyadék a veséből nem tud olyan gyorsan kiürülni, emiatt pang. Szóval nekem akkor tetőzött amikor megfáztam és rengeteg teát ittam, a vesém meg... a sürgősségin kötöttünk ki, annyira fájt. De azóta vigyázok, és sokat megyek pisilni, ezt elfelejtettem írni. Szóval amúgy is, de még többször. Remélem segítettem valamennyit.
2023. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, akkor megpróbálok erre figyelni.
2023. ápr. 6. 18:17
 5/5 anonim válasza:
Szia. Pontosan így voltam én is. Sőt CT vizsgálaton is voltam és ott is mindent rendben találtak, végül a vérben megtalálták, hogy a májammal van gond. Valamitől brutal magas értékeket gyárt 😐 és már lassan 3 hónapja szenvedek vele.. Senki nem tudja hogy mitől.
2023. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!