Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki apró panaszt okozó...

Volt aki apró panaszt okozó epekövekkel vitt végig terhességet? Mennyire volt nehéz, volt e probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nem olvasok túl sok jót ez ügyben.

Épp rajta vagyunk az ügyön, hogy legyen még egy gyermekünk, de közben kiderült, hogy több apró epekövem van. Két szakorvos is műtétet javasolt, de a covid miatt nem tudni mikor lesznek engedélyezve a műtétek. Sajnos a kövek okoztak már korábban panaszt, 15 perc kegyetlen görcsölést, de csak most igazolódott uh-n a meglétük. Még nem vagyok terhes, illetve nem tudhatom sikerült e ebben a ciklusban, most izgulok, hogy mi lesz, a babának örülnénk, de az epeköves terhesség nem teljesen veszélytelen. Igazából egyik orvos sem mondta, hogy ne vállaljunk addig babát, míg nincs meg a műtét, csak mondták, hogy jobb lenne előtte. Ha most sikertelen lesz a ciklus, akkor igyekszünk kivárni a műtétet.


Tapasztalt helyzetek érdekelnének, hogy megnyugodjak, vagy esetleg megerősítsenek abban, hogy legyen meg előbb a műtét és legyünk még türelemmel.

Köszönöm, ha megírjátok, hogy volt nálatok.


Lehet nem teljesen jó topikba kérdezek, de pont az érdekelne, hogy terhesség alatt mi zajlik ilyenkor, ki hogy vészeli át, mire lehet számítani.



2021. nov. 11. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire segít, de nekem a terhesség alatt derült ki, hogy epeköveim vannak, igazából véletlenül, mikor hasfájás miatt vizsgáltak (teljesen máshol fájt, lent a méhem, a baba miatt). Panaszom ugyanis nem volt, azóta sincs. Az orvosok sem mondtak semmit, hogy baj lenne, pedig többen is vizsgáltak. Persze nem örülök neki, de mivel igazából nem tudtam róla és kb. véletlenül derült ki, mit tehettem volna. 31 hetes vagyok, a 23. héten tudtam meg. A szülés után persze rendbe szereném majd tenni.
2021. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnálom, akkor csak kitartás a végéig :) Igen nyilván van ez a helyzet mikor közbe derül ki. Nálam is most bizonyosodott be és eddig nem vigyáztunk. Szeretnék utána járni mi lesz, ha mégis sikerrel jártunk. Kicsit félek is, mert nekem brutál görcseim voltak már a kövektől.


Na majd elválik. Neked jó egészséget, szorítok, hogy ne legyen panaszod a kövek miatt szülésig.


A dokik kb annyit mondtak a nagyobb baj az, ha terhesen meg kell műteni az altatás miatt. Ugye nagy görcs esetén, ha nem múlik vagy semmit nem tud enni az ember. Van az a pont. Mondjuk neten szerencsére nem futottam bele ilyen történetbe, csak olyanba, hogy sokat szenvedett a kismama, de kihúzta műtét nélkül.


Szép estét! Vigyázz magatokra :)

2021. nov. 11. 18:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm, neked is jó egészséget kívánok :)
2021. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!