Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már hetek óta, szinte folyamat...

Már hetek óta, szinte folyamatosan korog a gyomrom, belem. Alig telik el pár másodperc, jön a következő hangos korgás-bugyborékolás. Nem vagyok éhes, nem fáj és nem görcsöl semmim, naponta megyek wc-re. Ez normális?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mégis van valami kis bélhurut.
2023. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt egy kozeli rokonom akinek gyakran korgott a gyomra. Pár másodpercenkent jött a következő hangos korgása, bugyborékolása. O se volt éhes, neki se fájt, és neki se görcsölt semmije se, es o is naponta ment a WC-re.

Hogy ez normális, vagy nem?

Hat ez attol fugg, hogy mit nevezunk normalisnak.

Pl. ha, szamodra az a normalis, hogy foleg vitaminoktol es asvanyi anyagoktol megfosztott eteleket, mint pl. feher kenyeret, eszel, akkor nagy valoszinuseggel szinte folyamatosan fog korogni a gyomrod. Alig fog eltelni el pár másodperc, es jönni fog a következő hangos korgásod, bugyborékolásod. Es, annak ellenere, hogy nem vagy éhes, nem fáj és nem görcsöl semmid, es naponta mesz a WC-re.

2023. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A beled korog. Ez az emésztéssel jár, bizonyos okok, sok gáz miatt lehet feltünőbb. Lehet idegi alapon is, érzékenység miatt is stb.
2023. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A feltételezések kijelentésként történő alkalmazása nem szerencsés. :)

Nem eszem semmilyen pékterméket, már hónapok óta. Nem iszom cukros italokat, már szintén hónapok óta. Semmilyen feldolgozott kaját nem fogyasztok. Nem fogyasztok húst sem, tejtermékeket sem, már évek óta. Mindenféle táplálékkiegészítőket veszek magamhoz. Napi 3l körüli vagy több folyadék szokásosan megvan. Nem vagyok stresszes alkat és nem is voltam. A munkám is imádom. A családomban sincs stresszes helyzet.

Gázképződés szokásos.

2023. ápr. 8. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Elso lepes: megtalaltad a kulcsszot: "gazkepzodes"

Masodik lepes: talald meg hogy mi okoz gazt!

2023. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
"Gázképződés szokásos." Ezt írtam. Tehát nem több és nem kevesebb általánosságban, a korábbi évekhez képest.
2023. ápr. 8. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!