Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az érzelmileg labilis/borderli...

Az érzelmileg labilis/borderline személyiségzavart mennyi idő alatt lehet diagnosztizálni?

Figyelt kérdés
6 éve küzdök depresszióval, életemben 3 alkalommal voltam pszichológusnál, ahol nem jutottunk sokáig. Nagyon nehéz összefoglalni az állapotom, és kivétel nélkül illik minden tünetem a BPD-re. A kérdésem az lenne, hogy egy pszichológus mennyi idő alatt tud megbizonyosodni arról, hogy ez a betegség áll fenn. Tudom, hogy mindenkinél más, változó, és azt is, hogy egyáltalán nem biztos, hogy BPD-s vagyok, de feltételes módban mennyi terápiára van szükség ehhez?

2023. ápr. 12. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Én az vagyok, 18 éves koromban diagnosztizálták, de már gyerekkoromban meg voltak a tünetek, csak ugye 18 év alatt nem mondhatják ki a személyiségzavart.

Mire eljutottam a diagnózisig, látott iskola pszichológus és hosszú évekig gyermekpszichiáter.

Pontosan nem tudnám megmondani, mennyi ideig tart míg kiderül, hogy ez a gond, de ha nagyon illenek Rád a tünetek akkor hamarabb kideríthető. Mindenesetre magadat ne diagnosztizáld.

2023. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Nekem van. 3-6 hónap intenzív terápia végén kaptam meg, de nagyon sok pszichológus “nem szereti” megnevezni mert jelenleg nem igazán gyógyítható, nincs rá gyógyszer maximum más betegségeknél (skizo, bipoláris zavar, ADHD stb.) használt gyógyszereket írják fel HA úgy látják indokolt. A legjobb megoldás akkor is a megismerés, megértés, traumák és a rossz sémák kijavítása. Konkréten fel kell nevelni a személyiséget, azt amit mások letudtak kisgyerekként…
2023. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!