Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megbetegítettem magam, elkapha...

Megbetegítettem magam, elkaphatják ezt körülöttem?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok beteges típus szerencsére annyira nem hogy kb 3 évente 1x vagyok beteg de akkor ált nagyon (influenza tünetekkel)


34 évesen azért nagyjából ismerem a testem és tudom hogy van 1-2 dolog amitől még én is kidolok ez pedig pl ha egy hűtött üdítőt iszok ami kb fagyos, én meg annyira szomjas voltam hogy megittam és be is durrantam (torokfájás , 3 napja lázhullámok 36,9 -> 39,5 között ugralok és most már a 3. Napon taknyosodok is.


A kérdésem hogy megfázás és megfázás között van különbség azaz van olyan hogy pl hidegben kint szereltem 1 pólóban és megittam egy nagyon hideg üdítőt ami szépen kicsinált, illetve van olyan hogy mondjuk valamiféle vírusos megbetegedés amit valakitől elkaptam és ilyen tüneteket generál?


Amennyiben magamnak okoztam úgy is fertőzhetek?


Nem szeretném megbetegiteni a kisfiamat és a feleségemet.


2023. ápr. 15. 23:20
 1/1 anonim ***** válasza:
minden megfázást vírus okoz, nincs olyan hogy kicsinál a hideg, max legyengíti az immunrendszered és könnyebben elkapsz valami vírust, azaz te is továbbadod a megfázást, akárhogyan alakult ki
2023. ápr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!