Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sárgaságból ès alkoholizmusból...

Sárgaságból ès alkoholizmusból fel lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mennyire lehet már nagy a baj,ha a párom feje enyhe sárga és ha jól látom,akkor a szeme sem éppen fehèr? Nem extrèm sárga,de szerintem nem sok kell hozzà,hogy az legyen. Kb 1 hete látom,hogy nem stimmel a fejbőre színe és ma a szeme is halványsàrga.

Sokat iszik és bàr tagadja,de tényleg nagyon sok szerintem.

Napi több doboz sör ès heti többször pálinka vagy vodka is.

Ez màr rég alkoholizmus,de a sablon helyzet,hogy be nem ismerné. Itthon csak sört iszik,de munkanap végŕn a munkatársakkal állandó az alkoholivás.

Nagyon aggódom,de hajthatatlan,hogy egyàltalàn baj lenne,nemhogy orvoshoz menjen.

Anyósom is alkoholista és már többször volt kórházban emiatt. Egy ismerősöm fia is most halt meg a 30as évei elején az alkohol miatt.

Egy kicsit túlérzékeny vagyok erre ès pláne ideges leszek,mikor nem hisz nekem,hogy nagy a baj.

Nem egy orvoshoz járó típus,így nem tudom rávenni,hogy menjen el és vizsgáltassa ki magát.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Tudom,hogy nem tudtok elmenni helyette vagy helyettem elvinni,de kellene valami jó szó nekem.

Ha valami csoda folytàn rà tudnàm venni,hogy menjen orvoshoz és még tán az alkohol letételre,akkor lehet még esélye a hosszabb életre? A sárgaság nem épp bíztató számomra :(


2023. ápr. 16. 15:11
 1/8 anonim válasza:

Az elég erős májproblémára utal, nem tudja lebontani azt a mennyiségű bilirubint, ami a hemoglobin széteséséből származik.

De hepatitis A miatt is lehet valaki sárgább. Illetve az epeelfolyási akadály, amit epekő, epeúti- vagy hasnyálmirigy-daganat egyaránt okozhat, de ez inkább időskori probléma.

2023. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először kellene egy vérvizsgálatból származó laboreredmény, erre tud adni beutalót a háziorvos. Alkoholizmus ellen a comb bőre alá beültetett gyógyszer a megoldás.
2023. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Vagy az alkohol letétele és a lelki probléma kezelése
2023. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első körben a sárgaság miatt mindenképpen, és sürgősen menjen el orvoshoz. Ahogy előttem írták, valószínűleg májműködési probléma okozza. Édesapámnál volt ilyen - nála gyógyszerhatóanyag elleni reakció okozta -, egyből küldték kórházba. Jópár hétbe tellett, de hál' Istennek nagyon szépen meggyógyították. (A máj alapvetően jól tud regenerálódni.)


Az alkohol elhagyása egy másik probléma, azzal a következő lépcsőben kell foglalkoznia. Legfontosabb, hogy beismerje a dolgot, és elhatározza, hogy elinduljon a gyógyulás útján. Szeretettel viszonyulj hozzá, és biztosítsd róla, hogy támogatod, segítesz neki. Ha kell, kérjetek segítséget.

2023. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Remélem sikerül rávennem,hogy menjen dokihoz. Kár lenne érte,hisz egy életvidám,jó ember.

Nem agresszív,de brutálsokat dolgozik. S hát hol? Építőipar...nem a segédmunkás,tróger fajta,hanem az ész a csapatban,vezető.

Gyerekkora óta az van előtte,hogy az alkohol milyen jó és termèszetes. 17 éve is ivott sört,mikor megismerkedtünk.Nyilván nem ennyit,de ivott. Nem zavart,mert nem tudtam,hogy milyen kàros is lehet.(Én abszolút nem iszom semmilyen alkoholt.) Kb 6 éve kezdődött a lejtmenet,mikor a testvèrèvel dolgozott egy projekten és ők ittak munkaidő alatt is. Rövid ideig tartott szerencsére,de beindult a folyamat. Nem iszik reggel vagy munkaidőben,de a nap végén pótolja azt.

Mindig szóltam,hogy tán kevesebbet kellene,de csak legyintett, hogy nem lesz gond.

Túl későn értem a tűréshatárom végére. S extrèm módon aggódom. Tegnap kérdeztem tőle,nagyon nyugodtan,szépen,hogy ha arra kérném,hogy tegye le az italt,megtennè-e? Azt mondta,hogy megtennè. Megkértem rá,de tudom ennyi most nagyon kevés.


Köszönöm, hogy válaszoltatok,igyekszem lépésről lépésre rávenni a folyamatokra,ami elhozhatja neki a javulást!

2023. ápr. 17. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem egy orvoshoz járó típus" a piások(is) mind ilyenek(velem együtt).

Jó szó,nem jó szó,de aki eljut idáig,hogy besárgul,attól ne várj változást.

Besárgulós májproblémával be kell feküdni jó pár hétre legalább.Aki 17 éve iszik,abból 6 éve lejtmenetben,az ezután is inni fog,az esetleges kórházi kezelés után is maximum pár hétig bírja pia nélkül,de minden ugyanúgy fog folytatódni.Természetesen nem kívánom,hogy így legyen,de készülj fel,hogy ez lesz,majd hamarosan meg fog halni.

Én végigcsináltam a piálás minden poklát,pl.28 évesen én is besárgultam.31-37 között nem ittam,utána 3 évig nagyon(+rivó),aztán 40-48 között nem nagyon,most közel 54-hez úgy vagyok,hogy 5-6 napig semmi,utána egy este kb.10 sör,utána megint 5-6 nap szünet és ez így megy.Szintén építőipar.

Számtalan ismerősöm halt meg az utóbbi években az italozás miatt,még tőlem fiatalabbak is.Sajnos nem lehet ezt szépíteni.Szerintem talán 100 emberből csak néhány tudja esetleg végleg letenni.

2023. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És te magadat hogy látod?

Te felismerted a problémát,küzdesz fele már a fél életed óta és nem megy a leállás. Hagytak el emiatt,ha nem hogy viselnéd?

2023. máj. 26. 14:51
 8/8 anonim válasza:
Szia! Mi lett azóta, sikerült előre lépni?
márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!