Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sclerosis multiplex minden...

Sclerosis multiplex minden esetben végzetes?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy minden esetben tolókocsi a vége? Vagy még durvább? Csak valakinek 1, valakinek 2, valakinek 10 év jut a bénulásig?

2023. ápr. 16. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnál 8 éve diagnosztizálták. Azt mondták neki nagyjából 5 éve van. Nagyon sok függ a hozzáállástól, nem hagyta magát és szinte semmit nem romlott az állapota. Rendben tartja a háztartást, főz, kertészkedik, normális életet él, mindemellett, hogy cukros is. Szóval nem garancia semmi ☺️
2023. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem:) Tarts ki, van remény. Az illetőt megtalálod, vedd fel a kapcsolatot vele.:)



https://www.youtube.com/watch?v=n7Wlr3pmkBA

2023. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Akár csak az élet.
2023. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném. 2009-ben derült ki nálam, 2016 vettek kezelésbe. Azóta kaptam először Copaxone-t, majd Tecfiderát. A legdurvább időszakom eddig az volt, amikor néhány héten át párszor megszédültem. Ezen kívül annyi tünetem van, hogy néhány reflexem élénkebb vagy renyhébb.Esetleg ezt érdemes még elolvasni a témában: [link]
2023. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem maradsz le sok mindenrol, az elet is minden esetben vegzetes legvegul.


Nem kell a halaltol felni.


Ha jol tudom a betegseg fajtajatol fugg, meg a kezelestol, hogy mennyi a realisan varhato evek szama.

2023. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy az is lényeges, hogy a gerincvelő is érintett-e vagy csak az agy.
2023. ápr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Utolsó válaszoló, én kérdést tennék fel a kérdésben: legjobb barátom szintén SM-el küzd.

Ha a gerincvelő is érintett az agy mellett, nagyobb a valószínűsége a bénulásnak, rosszabb kimenetelnek?


Köszönöm, ha válaszolsz!

2023. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kérdező. Én valami olyasmit olvastam, hogy igen. De persze az sem garancia. Úgy gondolom jobb mielőbb kezelni, amúgy mellékelek egy linket, ami nagyon hasznos szerintem és lehet következtetni arra, hogy valószínüleg mire számíthat a jövőben. [link]
2023. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!