Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Neurológiai vizsgálaton mit...

Neurológiai vizsgálaton mit csinálnak?

Figyelt kérdés
A háziorvosom azért utalt be, mert többször elájultam, nehezen kelek fel reggelente, sokat alszom és állandóan fáradt/bágyadt vagyok (egyébként szerintem csak alacsony a vérnyomásom). Mire kell számítanom a neurológiai vizsgálaton?

2023. ápr. 18. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Megmérik hogy hogyan neurologizálsz.
2023. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott inkább fizikális vizsgálatok vannak.Kezek,lábak,szemek mozgatása.Járás megfigyelése.Reflex vizsgálat.Vizsgálatkor a betegen csak az alsónemű marad.
2023. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lesz egy fizikai vizsgálat, ahogy az előző is írta. Ha fennáll a szédülés, elküldenek CT-re vagy MRI-re. Nekem is így volt, fizikai vizsgálat után adtak időpontot MRI-re.
2023. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2023. ápr. 18. 16:18
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindenesetre, ha a leírtakon kívül nincs más bajod, én egy általános laborral +pajzsmirigyhormonok kezdenék, vérszegénység, pajzsmirigybetegség gyanújával. Vagy azon már túl vagy?

Kardiológiai vizsgálat is szoba jöhet.

Életkort, nemet sem ártott volna közölni, mert nem mindegy, húszéves nőnél vagy hatvanéves férfinál képnek ezek ezek a tünetek.

Egyébként ketes jol írta (bár, szerintem levetkőzni nem kell.)

2023. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Ötös! Nem tudom miért írsz ilyen kioktató hangnemben, pláne, hogy ha ennyire okos vagy, belegondolhatnál abba, hogy április 18 óta egyáltalán nem releváns a válaszod...

Arról nem is beszélve, hogy a szövegértésed nem a legjobb, nem az egészségügyi problémámra vártam megoldást, szimplán azért írtam le, hogy mi a bajom, hogy ennek fényében MI VÁRHATÓ A VIZSGÁLATON. Ami egyébként azóta (így május közepén...) rég kiderült.


Persze azét köszi, hogy leírtad, hogy mennyire okos vagy, ez feltétlenül szükséges volt. (Hozzátenném, még csak nem is volt helyénvaló a válaszod.) :)

2023. máj. 14. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát, bocs, hogy csak segíteni akartam, legközelebb nem fogok.

Egyébként azért is merészeltem írni ennyivel később, mert neurológiára időpontot általában hónapokkal későbbre adnak, szóval, gondoltam egyrészről nem vagyok elkésve, másrészről, ezek a válaszok később is elérhetőek a neten, és esetleg másnak is hasznosak lehetnek.

Ugyanezért nem csak kifejezetten a kérdésre válaszoltam.


Kioktatni senkit nem akartam, de "köszönöm", hogy jóhiszemű, segítőkészség vezérelte válaszomat te viszont ilyen kioktatással honoráltad.


Na, mindegy, ez a GYK, tele van frusztrált emberekkel.

2023. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vérvétel is szokott lenni. (Alsóneműre nem vetkeőztetnek le, nem tudom miért írták)

Átesel egy-egy vizsgálaton, majd a labor alapján felírnak egy gyógyszert és időközönként vissza kell menned kontrollra. Én is járok, azért tudom.

2023. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!