Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van már 4 napja gombóc...

Mitől van már 4 napja gombóc érzés a torkomban?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és ez a problémám 4 napja fent áll már.


Az az érdekes az egészben, hogy a nyelés nagyon könnyen megy, semmi nem akad meg a torkomon, de mégis érzek ott egy gombócot.


Evés ivás hatására enyhül, majdhogynem el is múlik pár órára. Mi lehet ez?

Semmi más tünetem nincs!



2023. ápr. 20. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
reflux bizonyos fajtaja
2023. ápr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De nem tudom magamról, hogy refluxos lennék. Semmi savas erzes, savas felbofoges nincs.


Sajnos annyi orvosi oldalt bujtam, hogy teljesen beparaztam a raktól. Gégerák is ilyen tunetekkel jar

2023. ápr. 20. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy probléma is lehet, de nekem pl. a stressz hozza elő.
2023. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanigy kezdodott, en elmentem pulmonologiara, rontgenekre, gasztroenterologiara (es nem talaltak semmit lol, magyar egeszsegugyi szakemberek grat.), vettek tolem ilyen meg olyan vert, semmi.


Majd egy ful orr gegesz csak lenezett egy ilyen tukorrel es mondta hogy refluxom van.


En meg mondtam hogy de voltam gasztroenterologusnal nem reg 1 - 2 hete es nem talalt semmit, kerdezte hol nezettem meg magam, elmondtam neki amire azt mondta pedig ott jol megnezik.


Szoval ja, felirt ilyen proton pumpa gatlot amit szedtem 2 hetig es teljesen elmult. Volt omeprazole, aztan esomeprazole is. Ezek a leggyakoribbak.


Igaz nekem mar kohogestol kezdve minden tunet elojott, de beteg nem voltam. A gomboc erzes meg mar kb. turogomboc nagysagu volt mar, elegge kenyelmetlen volt.


Nem 100% biztos, hogy neked is ez van, de ilyen fiatalon gegerak meg ha nem is cigizel (meg ha cigiznel is egyebkent) alig van. Gegerak inkabb mar idoskorban van, de az is altalaban a csoveseknel mert annyit isznak, meg a cigizosoknel meg a drogosoknal akik letudozik a cuccot.


Az is lehet hogy egy leguti fertozest kaptal el es most kezdodik a tunet.


Ha masfel het mulva nem valtozik vagy rosszabbodik szerintem menj eloszor ful orr gegeszetre hatha ok is leneznek ilyen tukorrel es felirnak neked is valamit.


Ha nem talalnak semmit akkor sajnos irany a gasztroenterologia, ahol eleg valoszinu hogy honapokat kell varni az erdemi vizsgalatra, es az sem kellemes, lenyomnak egy kis kameras csovet a gyomrodba.


Ez ugy nez ki (nekem legalabbis), hogy oldalra fektetnek, beallitanak egy pozba ami nem kenyelmetlen, majd atbeszelitek hogy fog zajlani a dolog. Nekem kedvesek voltak meg minden a vizsgalat kozben is, volt szexi nover is aki nyugtatott hogy ugyes vagyok meg minden ;)


De lenyeg hogy fokozatosan kell nyelned, a cso meg ugy megy le, ha leertek akkor korbenez a doki, majd felfujja levegovel a gyomrod, nekem olyan erzes volt mintha mindjart behanyok.


Persze egy csendes hosszu boffentes (meg fingas) utan azonnal elmult a hanyinger.


Talan az lehet meg ijeszto hogy ott van egy cso es azt hiszed a lelegzetvetel nehezebb, de annyira nem gaz.

2023. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!