Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha van életminőségre kiható...

Ha van életminőségre kiható krónikus betegséged, ami nem fog elmúlni, hogyan élsz gyütt vele?

Figyelt kérdés
Elsősorban a mentális, lelki része érdekel. Hogyan őrzöd meg a lelkierődet, aktivitásodat?

#krónikus betegség #lelkierő #életminőség romlás #mentális megküzdés
2023. ápr. 20. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Belefáradtam. Belekeseredtem.
2023. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy ahogy az egyes írta:-(((
2023. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van. Gyógyszerrel szinte tünetmentes. Mivel mindig is az életem része volt, számomra ez nem valami nagy szám, megszoktam, és nem nagyon érdekel a dolog. Élem az életem és kész. (Változtatni úgysem tudok rajta, semmivel sem lenne jobb, ha keseregnék miatta.)
2023. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 3-as nem a kérdésre válaszolt, mivel a tünetmentes betegség nincs hatással az életminőségre. A kérdés olyanokhoz szól, akiknek a mindennapi életét befolyásolja a betegség. Ettől függetlenül köszönöm a választ, szerencsés vagy. Sajnos nálam abban nyilvánul meg a megküzdési nehézség, hogy irigylem az egészséges embereket, és nem értem, ők miért érdemlik meg az egészséget, én pedig miért nem. Egyik betegségem sem önhibámból következett be, mégis egész életemben szenvedek és hátrányban vagyok. Mások pedig csak gondtalanul élik az életet.
2023. ápr. 20. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok: azt írtam, hogy "szinte". Ezt úgy tartom, hogy szedem a gyógyszert, és így sem tehetek meg abszolút mindent, amihez kedvem szottyan, meg mindig fel vagyok készülve arra, hogy esetleg beüt a krach... De persze, mondhatjuk, hogy szerencsés vagyok. Abban mindenképp, hogy nem temetett maga alá az egész.
2023. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Hogy érted el, hogy ne temessen maga alá? Mi a megküzdési stratégiád?
2023. ápr. 20. 14:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Meg szabad kérdezni, hogy pontosan mi a betegséged? Nyugodtan elmondhatod, nyilván sok embernek van ilyen, nem leszel azonosítható.

Azért kérdezem, mert krónikus betegségek között a különbség ég és föld, sőt, még ugyanazon betegség is nagyon máshogy mutatkozhat különböző emberek esetén.

Ami engem illet, engem megvisel, de megteszek mindent, amit meg tudok. Van, mikor belesüllyedek az önsajnáltatásba, de életmódváltással próbálok javítani rajta, hogy ne kelljen olyan gyógyszert szednem, aminek nem túl kellemesek a mellékhatásai (bár még ígyis jobbak, mint maga a betegség).

2023. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 Vagyok. Ja igen, egyelőre nem sikerült elhagynom a gyógyszert, kérdés, hogy valaha menni fog-e...

Megküzdési stratégia nem igen létezik erre szerintem, el kell jutni addig, hogy elfogadod, neked ez jutott.

2023. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Emésztőszervi és mozgásszervi betegségeim vannak, amik megkeserítik az életemet, azon kívül hormonális és légzőszervi krónikus beteg vagyok. Én is mindent megteszek az élhetőbb életért. Azt hiszem, az a fő bajom, hogy nem tudok beletörődni, hogy beteg vagyok és az is maradok. Magát a tényt nem tudom elfogadni. Azon kívül belefáradtam a sok szenvedésbe, az állandó fájdalomba, rossz közérzetbe, a sok korlátba.
2023. ápr. 20. 15:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ezek közül kettő rám is igaz. Az emésztőszervi és mozgásszervi mik?

Hátha tudok vmit tanácsolni.

2023. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!