Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extraszisztokék miatt béta-blo...

Extraszisztokék miatt béta-blokkolót szedek. 5mg Nebibeta. Mit sportolhatok mellette?

Figyelt kérdés
Neten azt olvasni, hogy nem fér össze a sport és a béta-blokkoló. Ilyen kis mennyiség is gondot okozhat?

2023. ápr. 20. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Kardiologusod mit mondott?
2023. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem nem okot gondot ez mellett a diagnózis mellett a sport. Amúgyis ritka az olyan diagnózis, aminek a sport árthat. A rendszeres sport csökkenti az egészségügyi problémák kockázatát. Egyszóval sportolni jó. A Te diagnózisod semmi túl komolyat nem jelent, számos oka lehet, stressz, dohányzás, stb. Ami viszont megtörténhet az az, hogy csökken a sport teljesítő képességed. Magyarul, puding leszel. Ilyesmit okozhatnak a béta blokkolók. Szerintem nyugodtan sportolj, mértékkel, ahogy Neked jól esik. De természetesen, az itteni válaszok nem összehasonlítható értékűek az orvosod válaszával, kérdezd inkább őt. 😊
2023. ápr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kék pancake ***** válasza:
0%

Igen, gondot okoz.

Sakkozást javasolnék sportként. Vagy billiárd, darts, sportlövészet, ilyesmik. Amihez nem kell sokat mozogni.

2023. ápr. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Az extraszisztolénak szinte mindig valami komplex életmódbeli kiváltó oka van, inkább jobb lenne azt megszüntetni:

Alvás közben légvétel zavar

Emésztési problémák, puffadás

Rekeszizom sérv

Egyéb belgyógyászati eltérések

Reflux

2023. ápr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem okoz semmit. Évek óta szedem én is a metoprololt, pitvarfibrilláció minden van, össze vissza ver a szívem. A doki azt mondta vigyázni kell de én drogfüggő vagyok és speedet, kokaint lövök intravénásan, van hogy alig kapok levegőt. Olyanokat túléltem hogy senki el se hinné. Szóval bírja a szív nem kell aggódni. Jobban bírja mint amit az átlag ember gondol.

Lehet mindent csinálni. Szedd a gyógyszert és ne foglalkozz semmivel :)

2023. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan sportolj mellette. Élsportoló nem lesz belőled, mert a pulzusszámot nem engedi elszállni, de közepes intenzitással simán lehet sportolni. Én is szedem ezt a gyógyszert (nebivolol hatóanyag), és a általában max 130-140-ig megy fel a pulzusom, amikor futok, és nem tudom tovább fokozni, kifulladok, amíg másnál pedig felmegy 150-160-ra is, és jobban bírják az iramot. Ettől függetlenül mindig jót tesz a sportolás, mozgás a szívednek, ereidnek.
2023. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!