Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Béta blokkoló mellett megint...

Béta blokkoló mellett megint magasabb a pulzusom. Hogyan lehet ez?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve szedem a Bisoprololt, ritmuszavarra írta fel a háziorvos, majd nem sokra rá covidos lettem, és a pulzusom nagyon megemelkedett béta blokkoló mellett is. Majd kiugrott a szívem, kb. 110 lett alapjáraton, ha valamit csináltam, kb.140.

Hónapokkal később elmúlt, visszaállt. Most kb. pár hete újból magas a pulzusom, megint kb 90 körüli. Ha csak felállok, és mondjuk a konyhába megyek, megint 110-120 lesz minimum.

Ezzel együtt hallom, ahogy a fülemben hangosan lüktet a vér, nagyon zavaró! A fülcsengésem covid óta nem múlt el, úgyhogy a szintén covid óta folyamatos alvás problémám tovább eszkalálódott..

Szedek citromfű tablettát, magnéziumot, stb, de egyszerűen nem értem, mi ez az egész. Még a béta blokkoló adagját is duplájára emeltem, fél helyett egy egészet veszek be reggel.

Az zavar, hogy bármilyen mozgásra kiugrik a pulzusom.

Másnak is volt ilyen? Mitől lehet?


2022. dec. 11. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed jó? Nekem amiatt lett a tiedhez hasonlóan brutál magas a pulzusom. Hiába szeded a bétablokkolót, az kevés lesz, ha ez áll fent. Lehet, hogy bejott neked pluszban a pajzsmirigy, nezesd meg.
2022. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, most vizsgáltattam ki magam, ez a röhej az egészben. Kardiológus is mondta, hogy magas a pulzusom. De kardiológiailag nem indokolt.

Minden eredményem jó. Van ugyan egy alapbetegségem, de ennek semmi köze a pulzushoz.

Nyomás féleséget érzek a fejemben folyton, meg néha bedugul a fülem és sípol. Erőtlen is vagyok. Borzasztó.

2022. dec. 11. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Sportolsz? Sport mint kardió (úszás, futás, aerobik, tehát ami megdobja a pulzust)?

Mert azoknak emelkedik meg ilyen szinten a pulzusa amikor tesznek 3 lépést akik otthon a kanapén “kímélik” a szívűket holott pont ez a rossz eljárás. Nincs megedződve a szív hogy tudja hogy fizikai megeröltetés (felmenni a 2.ra lépcsőn, beemelni a biciklit a csomagtartóba, stb) után lenyugtassa magát normál ütésszámra.

2022. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem tudok, a post covid miatt, rosszul vagyok utána. Előtte sportoltam, de akkor sajnos abba kellett hagynom.
2022. dec. 12. 06:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Ideje megint elkezdeni postcovid ide vagy oda. Vagy ebből fog állni az életed mint ahogy elöbb írtam.
2022. dec. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazad van. 6* kezdtem el, mindig rosszul lettem utána, kb. 2-3 napig alig tudtam felkelni.

Újból fogom próbálni.

2022. dec. 12. 08:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!