Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sclerosis multiplexben szenved...

Sclerosis multiplexben szenvedőkhöz lehetne kérdésem?

Figyelt kérdés
Mióta tudjátok a betegségeteket, milyen tüneteitek vannak vagy voltak és milyen kezelésetek van?

2023. ápr. 22. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Szia. 2008 vagy 2009 nyarán kezdtek rá gyanakodni, 2015-ben lett biztos. Enyhe idegrángások voltak elvétve, viszkető érzés itt-ott, kézremegés. De egyik sem durván. Egy látóideggyulladás volt talán 2013-ban, amit alig vettem észre. Pár hétig szedtem rá szteroidot. 2016 elején kaptam Copaxone-t. Talán 2018 végéig használtam. Akkor volt egy shub, amikor kb. egy hónapig néha székről felállásnál egy picit megszédültem. Arra nem kaptam semmit, magától elmúlt. Azóta Tecfiderát kapok. Nem igazán volt panaszom azóta. Néha egy kis paresztézia. Szerencsés vagyok ezzel a kórral, szerencsére.
2023. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mi az ami után kijelenthető volt, hogy SM?

Volt lumbálás is? Az mit mutatott?

És az MR-n mit lehetett látni?

A paresztézia milyen jellegű volt, hol érzékelted, mennyi ideig?

2023. máj. 28. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Válaszolok. Elővettem az első MR leletét a kedvedért. Azon 5 darab max 8mm-es jelfokozott góc ábrázolódott. Ez alapján írták azt, hogy "a látott gócok MR morfológiailag multiplex demyelinasitos folyamat következményének megfelelhetnek". Aztán idővel lettek újabb gócok. 2015 végére azt hiszem, hogy 13 góc lett. Akkor utaltak be az SM ambulanciára. Ott azt mondták, hogy felesleges lenne a lumbálás, mert egyértelmű a helyzet. Leginkább olyan viszektős érzés, lábszáramon, karjaimon leginkább. De szerintem már előfordult, hogy az arcomon is. Olyan is volt, hogy tűszúrásokat éreztem azonos időben a bal lábszáramon és a hasam oldalán. Az csak egyszer volt. A viszketés néha előjön. Szerintem úgy pár hétig jelen van, aztán megszűnik azt hiszem vagy legalábbis csak néha van egy pici viszketés. Olyankor jön elő, amikor stresszelek.
2023. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Írhatok privát üzit? Jó lenne még tapasztalatcserélni, meg még lenne kérdésem...:)
2023. máj. 28. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan írjál
2023. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia, nekem 13 évesen volt az első subom(szédülés és jobb oldalam zsibadt) és azt mondták hogy a másodiknál ki lehet nyilvánítani a betegséget 3 hónap után újra subom lett(homályos látás) a kórházban szteroidot kaptam de több mint 1 éve tecfiderát szedem azóta nincs semmi probléma emellett bemer gépet használok napi szintem
dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!