Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki átélt hypoglikémiát vagy...

Aki átélt hypoglikémiát vagy látta mesélne róla konkrétan milyen hogyan zajlik le?

Figyelt kérdés
Valóban örjöng rángatózik az illető?
2023. ápr. 22. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem őrjöng és rángatózik, hanem elájul, és cukorbetegek esetében ha nem kap cukrot kómába esik. Én nem vagyok cukorbeteg, de egyszer-kétszer előfordult, hogy amikor már extrém éhes voltam, vagy hülye módon megfelelő szénhidrátbevitel nélkül mentem edzni stb. annyira leesett a vércukorszintem, hogy szédelegtem, elkezdett zúgni a fülem, kezdett beszűkülni a látásom, szóval ilyen ájulásközeli állapotba kerültem. Cukros üdítő vagy egy alma, banán ilyenkor segít, cukorbetegeknél ezért van mindig szőlőcukor.
2023. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

#1

Pedig de. Egyik ismerősöm 1-es tipusu cukorbeteg. Amikor leesett neki volt hogy rosszul volt remegett stb. de volt hogy átkattant neki és különösen agresszívvá vált

2023. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Zavart viselkedest lattam. Egy no eltevedt, masik lepcsohazban lakott, es allitotta, hogy itt lakik, marmint nalunk. Szomszedok kineztek, es egyikuk mondta, hogy tudja ki o, cukorbeteg, es hazakiserte.
2023. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, zavart lesz, van aki kicsit kötekedik, idegrendszeri problémákat okoz, remeghet, ízzad nagyon, nehéz vele kommunikálni, lefekszik aludni előbb-utóbb. Ilyet láttam sokat 2,4-4 cukorértéknél. Aztán kómába is eshet, ha sokáig van ebben az állapotban.
2023. máj. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor nagyon leesik, tiszta ideg vagyok a szeretteimnek neki tudnék ugrani nagyon rossz azonkívül hogy tényleg ájulásközeli érzet szédelgés, remegés
2023. máj. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Félek nehogy törni zúzni kezdjek cukros vagyok
2023. máj. 10. 07:48
 7/11 anonim ***** válasza:
figyelj oda az értékeidre ellenőrizd, étkezz megfelelően hogy fel tudj készülni és megelőzhesd ezt az állapotot. Nem egyből jön nálam, hanem fokozatosan, és akkor megmérem az értéket, ha érzem hogy kell azonnal étel, szőlőcukor, elejét veszem, hogy ne fajuljon annyira el. De dietetikus meg orvos ebben jobban segít.
2023. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha álmában jön valakinek?
2023. máj. 12. 15:01
 9/11 anonim ***** válasza:
vannak ilyen eszközök amik jelzik ha kezd az érték necces lenni, jelez, és felébredsz rá. Applikáció is van rá ha jól tudom
2023. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszer valami bélhurutból kifolyólag 3-4 napig csak főtt krumplit ettem. Észrevettem magamon, hogy spontán vázizomzat remegésem van, megértem a vércukrom, 4,3 mmol volt.
nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!