Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincsérv csak úszással...

Gerincsérv csak úszással helyrehozható? Alább a CT leletem. Ezt konkrétan hogyan értelmezhetem? Sajnos csak későbbre kaptam időpontot vissza a neurológiára.

Figyelt kérdés

Lumbalis lordosis megtartott, balra convex scoliosis. A csigolyák norm magasságúak. L V és S I szomszédos

zárólemezei scleroticusak, itt a peremek megnyúltak.

Th XII korongon centralisan széles alapú meszes protrusio látható, mely gyöki compresssiot nem okoz.

L I, II korong eltérés nélkül.

L III korongon centralisan kisebb discus hernia látható, mely a durán enyhe benyomatot okoz.

L IV korongon centralisan a korong síkja alá terjedő discus hernia látható, mely a durán jelentős benyomatot

okoz, a gerinccsatornát jelentősen szűkíti.

L V korong laposabb, benne vacuumphenomen, körkörösen elődomborodik, meszes felrakódásokkal mko a

forameneket mérs. szűkíti.



2022. máj. 4. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a leletben, a sajátomat is figyelembe véve a legrosszabb, hogy az L-III és IV-nél a sérv a durazsákon benyomatot képez, maga a gerincsatornaszűkület a baj. Az úszás jó, de kevés.
2022. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi mást csinálhatnál, mint úszás?
2022. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mik voltak a tüneteid?
2022. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3/3 azzal kezdődött, hogy a jobb oldali fenekembe iszonyatos fájdalom jött, mintha valamit beleszúrtak volna. Aztán kicsit zsibbadt a lábam, de nem vészesen. Aztán ez a hatalmas fájdalom a lábszáramba sugárzott, leginkább a bokám és a fölött fájt. Nyugalmi állapotban nem, de ráállni nem tudtam, mert akkor jött a fájdalom. Derekam szinte egyáltalán nem. Hanyatt nem tudtam feküdni, csak oldalt. Ahogy picit enyhült, rögtön elkezdtem úszni, és talajon tornázni, videókat néztem, hogy mi segíthet. Most már azért sétálgatok, tegnapelőtt először kb. 2 km-es séta volt. Heti 3-4 alkalommal egy órát úszok. Másnak nem tudom tulajdonítani a javulásomat, csak ennek. Most már tudok hanyatt feküdni, és szinte alig van fájdalmam, de óvatosan mozgok és nem cipekedek. Gyógyszert egyáltalán nem szedtem. Talán így teljesen helyrejöhetek?
2022. máj. 4. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet :)
2022. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ó, ezek jó hírek!


A hátúszás a legjobb és a kitett fejes mell felejtős.

2022. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!