Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokcsomó duzzanat?

Nyirokcsomó duzzanat?

Figyelt kérdés
Kb egy hete véletlenül megéreztem, hogy a nyirokcsomóm kicsit meg van dagadva. Ez nem látszik, csak érezni lehet. Mindkét oldalon. Van rossz fogam, viszont annak csak az oldala szuvas, a szuvasodás nem érte még el szerintem a foggyökeret.(nyilván kezelve lesz, de sajnos sokára adtak időpontot) Úgyhogy nem tudom amiatt lehet e. Kitapintani akkor tudom igazán ha így a tokámat “kinyomom” (nem tudom értitek e, ha az állkapcsomat kicsit leeresztem, valahogy így tudnám leírni) akkor két igen nagy csomót tudok kitapintani. Viszont nem fáj, csak annyira, mint egy bőrfelület kb, ha nagyon megnyomom, érzem, hogy valami megnyomta. Nem vagyok lázas, sem fáradt. Nincsenek ízületi fájdalmaim. Nincs melegedve a nyirokcsomók feletti bőr sem. Akkor ez lehet nem is nyirokcsomó? Autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van, ha ez számít. Köszi a válaszokat!! (Légzésben, nyelésben nem gátol)
2023. máj. 1. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden gyulladás számít, hogyne a fog nagyon számít szintén, mindegy melyik része szuvas, az már gy kóros állapot, természetes hogy az ehhez közeli nyirokcsomók megnagyobbodnak. Van olyan is hogy múltbeli betegség után megnagyobbodva marad a nyirokcsomó, és soha nem megy vissza eredeti méretére. Akkor érdemes aggódni ha nőni kezd, egyébként a tiéd rendben van ezek alapján.
2023. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!