Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen diagnózis mellett...

Ilyen diagnózis mellett végezhetek fizikai /álló munkát?

Figyelt kérdés
Tavaly elmentem egy mellkas röntgenre mert azt éreztem, hogy nehezen kapok levegőt és hamar kifáradok. Azt hittem a tüdőmmel van baj. De az eredmény az lett, hogy bal oldalon meg van nagyobbodva a szívem. Mivel addig három műszakban dolgoztam az üzemorvos átállított két műszakra, nem éjszakázhatok. A hely ahol dolgozom javarészt álló munkákból illetve sorokon való rohangálós munkákból áll, de van ülő munka is. Mivel olyan terhelésre, ami másnak meg sem kottyan én már nehezen kapok levegőt, kértem, hogy időnként ülő munkát is végezhessek de a főnökeim ezt megtagadták. Tudok olyan papírt szerezni, hogy csak ülő munkát végezhessek? Egyáltalán ilyen jellegű diagnózissal végezhetek napi 8 órában álló, vagy könyebb fizikai munkát? Sajnos ezekkel nem vagyok tisztában aki igen, annak megköszönném az információt.

2023. máj. 2. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keresni kell másik munkát, mert bajod eshet, ha túlterheled a szíved. Tudom, hogy ez nem olyan rettentő egyszerű, de ha a főnökeid barmok, attól még nem kell beérni egy szívrohammal. Egyébként nem tudom, talán a kardiológusod által kiállított ambuláns lapra ha ráírják, hogy nem tudaz fizikai munkát végezni, akkor esetleg ér valamit, de nem hiszem hogy van ennél több.
2023. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék munkahelyet váltani, egyrészt mert 15 éve dolgozom itt,másrészt helyben van. Itt nem igazán van más munkalehetőség ha csak nem utazok az ember fél napokat.
2023. máj. 2. 08:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szóval ez egy kicsit olyan csapda helyzet és teljes mértékben megértelek. Tudsz olyat, hogy ráírják fizikai vagy nehéz fizikai munkát nem végezhetsz (kimondottan ülőmunka nem tudom ilyen van-e) és a főnöködet megkéred, hogy olyan munkát adjon, amit tudsz így végezni, de ha erre nem hajlandó, akkor azzal sok mindent nem tudsz kezdeni. Üzemorvos mit mond?
2023. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Üzemorvos kiírhatja, hogy csak ülőmunkára alkalmazható. Beszélj az üzemorvossal, ha a kartonodon rá van írva, a főnökség belefog egyezni az ülőmunkába.
2023. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez nem egyszerű.Volt egy srác akinek láthatóan gerinc problémái voltak,és volt papírja ,hogy 12 kg nál nehezebbet nem emelhet,hát lemérték a kiszállításra váró terméket tartalmazó doboz tetejét,ami 11 kg volt,és azt mondtak,hogy na ez még csak 11 kg és kb. leszarták a papírt,meg,hogy a srácnak nap végére ki van a háta. Szóval itt sajnos ez megy,de megpróbálok beszélni az üzemorvossal,köszi a válaszokat.
2023. máj. 2. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!