Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Napi fél liter vodkát fogyaszt...

Napi fél liter vodkát fogyasztva inek mennyi ideig éltek alkoholbeteg hozzátartozói?

Figyelt kérdés
A napi fél litert 4%-os diétás gin-toniccal kombinálja, többnyire reggeli helyett, és kb délután 4-5 kor fejezi be, amikoris kidōl evés után. Eszik vitaminokat -mert etetem vele-, és pre-probiotikumokat meg máriatövist is. 50 éves, amúgy szeretett anyámról van szó, kb 10 éve teszi ezt magával egy családi tragédia után kezdte.

2023. máj. 2. 15:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*kinek- bocsánat az elirásért
2023. máj. 2. 15:58
 2/17 anonim ***** válasza:

10 éve napi szinten ennyi töményet iszik?

Nehéz megjósolni. Vérvizsgálattal, kismedencei ultrahanggal fel lehetne mérni pl. a máj állapotát, de nyilván az összes belső szerve roncsolódott az életmódjának köszönhetően. Szerintem ha így folytatja a 60. születésnapját már nem fogja megélni, de mint írtam, képalkotó vizsgálatokra lenne szükség, hogy fel lehessen mérni milyen állapotban van a szervezete.

2023. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

lehetetlen megmondani, hisz nem ismerjük az egészségi állapotát.

lehet 75 éves koráig, de az is, hogy 10 éven belül nagyon komoly problémái lesznek.

a napi fél liter tömény mindenesetre nagyon nem kevés... elvonó nem érdekli?

2023. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Apám közel 50 éve masszív alkoholista és még mindig életben van (lassan 70 lesz). Nem lehet megmondani, hogy kinek a szervezete meddig bírja.
2023. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt tudom, tudja õ is, de nem érdekli. Túlesett kezeléseken és terápián is a tragédia után jelentkezō szociális fóbiája miatt. Ha nem iszik, olyan mértékben szorong,hogy kiesnek dolgok a kezéböl és nem mer emberek közé menni. Állítása szerint õ "normálisra issza magát", amiben lehet valami mert ilyenkor tud rendet rakni és dolgozni is: varr, kézmūves. Nem elhízott, de persze alig mozog.
2023. máj. 2. 16:14
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, h idõt szántok a kérdésemre, mindenkinek megy a zöld kéz. Jó lenne azt hallani, hogy az itteni "mini-statisztika" szerint lehet még 1-2 évtizede jó étrenddel, de igyekszem reális maradni.


Nem, az elvonó nem érdekli, gyūlöli a pia ízét, de anélkül üzemképtelen, dolgozni sem tudna, a saját szememmel látom :(

2023. máj. 2. 16:17
 7/17 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne másik pszichológust keresni neki, az antidepresszáns is segíthet. Engem kihúzott a gödörből.
2023. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nagy problémát látok abban, hogy töményet iszik. A nők szervezete sokkal kevésbé tolerálja az alkoholt, pláne nagy mennyiségben, hosszútávban. Értem, hogy per pillanat elzárkózik az elvonótól, de ha legalább töményről borra vagy sörre váltana a szervezete számára már az előnyösebb lenne.

De nyilván az igazi megoldás az addiktológiai kezelés és terápia lenne, amellett hogy az italt teljesen elhagyja. (1-es voltam).

2023. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7: az antidepibõl 4 év alatt hat félét próbáltak ki: semmi. Most nyugbogyókkal oldja a feszkót, de azt is pia mellett :(


Örülök, hogy neked segített, anno nekem is jót tett az antidepi, egy év depibõl rántott ki.

2023. máj. 2. 16:24
 10/17 A kérdező kommentje:
8. A sör neki meg sem kotty, meg szerinte "büdös". Igazából részegnek sosem látom, csak úgymond normálisan mūködik, nem fél mindentōl is.
2023. máj. 2. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!