Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire szívós sok...

Tényleg ennyire szívós sok ember szervezete, hogy masszív alkoholbetegként, drogfüggőként elég sokáig ki tudják húzni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 27. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenki szervezete más és más, ilyen-olyan genetikai hajlam is beleszól ebbe.
2022. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem.

NÉHÁNY embernek nagyon szívós a szervezete és masszív alkoholistaként is sokáig él

SOK alkoholista szervezete viszont idő előtt bedobja a törölközőt

2022. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én közel 2 évtizede vagyok drogfüggő. Ebből az utóbbi kb 7 az intravénás szerhasználat. Azt tudom elmondani hogy a drogozás nem folyamatos sokaknál (mint pl a piálás) hanem vannak tisztább időszakok is. Ezzel nem csak én vagyok így, hanem sokan mások is. Én a sok-sok évem alatt 6 alkalommal hajszál híján meghaltam. Volt olyan túladagolásom amikor azt mondták hogy 1 percen múlt hogy kiért pont a mentő. Amikor ilyen mélypontokon megy át az ember, akkor elgondolkozik és megpróbál tiszta lenni. Van aki bemegy 1 évre pl rehabokra stb. Csakhogy a drogfüggőség nem múlik el. Néha az ember érzi a kokain, vagy a heroin ízét. Az ember hiába lesz tiszta hetekig-hónapokig-évekig, mert a kísértés egyből vissza tér ha pl rosszabb napja van az embernek. Én pl a megszámlálhatatlan leállási kísérleteim, majd az ezt követő folytonos visszaeséseim után lényegében feladtam a harcot. Ez az egész drogozás egy életmóddá vált számomra. Hiába vagyok x ideig tiszta, mert az életem rendezéséhez innen sok-sok év kellene. Ezt az időtartamot viszont nem tudom átütni, mert elég egy rossz nap és borul minden (majd kezdheti az ember előröl). Viszont ha nem lennének tiszta időszakaim akkor már biztosan nem élnék. Így meg lényegében csak húzom az időt. Amikor nem alkalmasak a körülmények nem használok, de amint megteremtődnek a feltételek újra-újra belövöm magam. Tisztán látszik számomra hogy ez az út sehová sem vezet, és a végén csak a halál és szenvedés vár rám. Viszont alapjáraton nem érzem jól magam az életben. Nem tudok egy láthatatlan célig tudatosan 4-5 évig haladni, miközben bármikor történhet valami (és történik is) ami miatt vissza-esek. Amúgy sem voltam sosem jó probléma megoldó. Egyszerűen túl nehéz ez az élet. Könnyebb csak lenni, és feladni a harcot, majd várni hogy egy szép napon véget ér az egész. A huzamosabb droghasználatot tehát azért bírják sokan, mert nem mindenkinél rendszeres. Viszont akik kijönnek a rehabról azoknak is nagy többsége hónapokon belül vissza esik. Amíg tehát nem sikerül a drogosnak kitöltenie a drogok által hagyott űrt, és nem sikerül rendezni a korábban elcseszett életét - addig mindig ott a veszélye a vissza esésnek. Ez egy életen át tartó sziszifuszi küzdelem. Ritka az aki valami csoda folytán kitalál a végtelennek tűnő labirintusból...
2022. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz annyit tennék hozzá, hogy ez szerintem nagyon sok alkoholistára és egyéb függőre is igaz. És köszi, hogy ezt ilyen őszintén megosztottad velünk!
2022. febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!