Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ismerősömnek két agyvérzése...

Ismerősömnek két agyvérzése volt egymás után pár nap különbséggel. Milyen tapasztalatotok van, mire lehet számítani, ha felépül?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mindössze 40 éves nő. A munkahelyén lett rosszul. Kórházba vitték. Az első agyvérzés után felébredt és finoman mozgatni is tudta a végtagjait és kicsit beszélt is. Majd a héten ismét agyvérzést kapott… Azóta felébredt és a párja elmondása szerint mozog a keze, lába és akarna beszélni, de nem tud. Az orvos szerint már nem lesz ugyanaz az ember, akármit is takar ez. Amúgy egy nagyon vidám, élettel teli nő. :( Valakinek tapasztalata ilyen esettel? :(

2023. máj. 11. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! A Nagymamámnak volt 2 x agyvérzése. Először az egyik karja félig lebénult, sajnos a másodiknál pedig a hangszálai károsodtak! Nem értettem a beszédjét.
2023. máj. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem kb 5 éven belül 3 volt.A 3. a legsúlyosabb agytörzsi. A helyi kóházban már lemondtak rólam,vállaltam mentővel 1 másik kórházba való szállításomat,ahol 1.40 órás műtéten estem át.

Bár az orvosok itt sem voltak nagyon bizakodóak.1000 beteg közül 1 tudunk ugy vissza hozni,hogy kis járáshibával megúsztam.

Magának nagyon jó védő angyala van,ezt mondja minden orvos.Akkor 68 voltam.

Jelen esetben a beszéd központ károsodott.Újra kell tanitan beszélni.

Szép lassan fog ez menni,nem feladni.

Jobbulást kívánok!

2023. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!