Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire normális ez nálam?

Mennyire normális ez nálam?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy én elég ritkán iszom alkoholt. Tényleg csak bulikon egyéb eseményeken. De a tegnapi italozás óta a jobb bordám alatt elég fura érzés alakult ki. Mintha nyomna, ha megérintem akkor is fáj. (Feltehetőleg a máj)

Ez lehet súlyos dolog? Mert rákerestem és májzsugorodás, meg hasonló retteneteket hoz ki. Pedig én ritkán iszom. Van hogy hetek telnek el két ivás között.

Lehet metil alkohol volt az italba az csinált ki?



2023. máj. 19. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Toxikus hepatitis, azaz mérgezés okozta májgyulladás.

Köznapi nevén: másnap.


A máj a méregtelenítésért felelős. Ha nem bírja a tempót megduzzad, gyulladásos tüneteket produkál.

AMikor te már kijózanodtál, a másnapot hevered ki, a májad még serényen dolgozik.


Majd elmúlik. Igyál sok vizet, az segít valamelyest.

2023. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor ez ugye nem komolyan mint amiket írnak? Egy ilyen alkalomtól nem megy tönkre a máj?
2023. máj. 19. 13:55
 3/6 anonim válasza:
100%
Egy alkalomtol elvileg nem lesz bajod. H több ideig fáj stb erdemes haziorvost felkeresni. Esetleg vérvételre kuldjon el.
2023. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár az is lehet, amit egyes írt, de ha pár nap alatt nem múlik el, keresd fel a háziorvost.
2023. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2023. máj. 19. 14:20
 6/6 anonim válasza:
100%
Mariatovist tolj 3-4 hetig 500mg nyugodtan, az kitisztitja a majat.
2023. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!