Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több hónapos hasmenés, de mitől?

Több hónapos hasmenés, de mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a probléma a következő. Nagyjából február vége óta szinte minden étkezés után legkésőbb 1 másfél órával legalább egyszer hasmenésem van. Eleinte úgy voltam vele, hogy biztosan valami vírus vagy a munkából és tanulásból fakadó stressz. Mivel sokat szorongok, így korábban volt már példa arra, hogy ezek hasonló de sokkal rövidebb ideig tartó problémát okoztak. Most azonban egy rövid, nagyjából 2 hetes áprilisi periódust leszámítva folyamatosan tart, hiába próbálkoztam bizonyos ételeket kihagyni az étkezésből, hátha ott van a kutya elásva. Összességében bár tudom, hogy hamarabb kellett volna, de jövő héten orvoshoz fordulok. Az elmúlt 3 hónapban nagyjából 4-5 kg-ot fogytam, egyéb ok híján feltételezhetően ebből kifolyólag, de a testsúlyom nem esett a normálisnak mondható határ alá. A kérdésem az lenne, hogy tapasztaltatok-e hasonlót, és szerintetek mi lehet a kiváltó ok? 26/f

2023. máj. 19. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Pajzsmirígy tud ilyet csinálni pl.
2023. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet stressztől, lehet szorongástól, de lehet komolyabb oka is. Ha fél év alatt akaratod ellenére többet fogysz, mint a súlyod 5 százeléka, az is olyan dolog, ami kokolyabb betegség miatt is lehet.Szóval bölcs dolog, hogy orvoshoz fordulsz.
2023. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én velem is ez volt de én hánytam étkezés után kb azonnal vagy az utána lévő 1 órás intervallumban.

Laktóz intolerancia es IBS derült ki nálam.

Az IBS kialakulhat stressztől, szorongástól is.

Mindenkeppen menj el orvoshoz

2023. máj. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!