Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Staphilocuccus aureus minden...

Staphilocuccus aureus minden létező antibiotikumra reziztens? És akkor képes a szervezet magától legyőzni?

Figyelt kérdés
Hemokultúrára ki adhat beutalót?

2023. máj. 23. 17:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Voltál már dokinál?
2023. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok törzse van, változó hogy mire rezisztensek és mire nem.


"Hemokultúrára ki adhat beutalót?"


Mert milyen tüneteid vannak? Háziorvos egyébként. De a tenyésztéshez általában nem vérből vesznek mintát, hanem légutakból, sebből, azaz arról a konkrét helyről, ahol maga a fertőzés van. Mire a vérbe behatol a baci, a beteg általában elég rossz állapotban van ahhoz, hogy kórházban legyen, ahol a beutaló kérdése meg már nem releváns.

2023. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

hát elég rossz az állapot, de csak ma jutottam el bőrgyógyászhoz, mivel már tele vagyok szőrtüszőgyulladásokkal is, és csak úgy egészen mellékesen kérdezett rá egyéb gyulladásokra, én meg mondtam, hogy 2 hónapja folyamatosan sebes-véres az orrom, nagyon gyenge vagyok.

a bőrön szerinte egyértelműen stapyhlo van, de a többire azt mondta, meg kellene nézni.

a háziorvos szerint persze nincs semmi, bár 4 antibiotokimot végigszedtem és semmi javulás. sőt ... úgyhogy vele nem jutok sokra, még egy beutalót se ad.

viszont nekem már a doki szerint systémásan van. de azt mondta, intézzem el a hemokultúrát.

ezért kérdezem, milyen szakorvos jogosult a beutaló adására, mert ott előbb jutok bármihez.

2023. máj. 23. 18:12
 4/21 A kérdező kommentje:

és az igaz, hogy ez csak vénás és hosszabb távú antibiot-kezeléssel fog elmúlni?

semmi tabletta, ami hatásos lehet?

2023. máj. 23. 18:14
 5/21 A kérdező kommentje:

nem tiszta valami: magát a hemokultúrához is az adott helyről szokták venni a mintát?

csak mert engem a szívizomgyulladással ijesztget, és mondjuk az extrém gyengeség miatt meg se lepődnék rajta. de szóval ilyen egyszerre több helyen lévő fertőzéssel / panasszal se vérből csinálják?


(azért kérdezem, mert egyedül hematológus ismerőst tudnék szerezni, de persze nem tudom, ő mennyire szokta ezt ...)

2023. máj. 23. 18:21
 6/21 anonim ***** válasza:
A hemokultúra az vérvétel.
2023. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A hemokultúra azt jelenti, hogy vérből tenyésztenek baktériumot.


"és az igaz, hogy ez csak vénás és hosszabb távú antibiot-kezeléssel fog elmúlni?"


Attól függ mire rezisztens a fertőzésed és mire nem. Vannak olyan antibiotikumok amiket nem lehet szájon át beadni, mert az emésztőrendszer lebontaná. De a többség nem ilyen.

2023. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

értem, köszi. és akkor azt hematológus kérheti? vagy ki még?


na meg most már összekavarodtam. akkor lehet olyan is, hogy a hemkoltúrra nem mutatja ki, ha máshol van helyi fertőzés? bár egyszerre több helyi az azért fura, nem?

2023. máj. 23. 20:42
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha a bőrödben levő kórokozók nem táncolnak be a véredbe, akkor a hemokultúra negatív lesz.

Van lázad?

2023. máj. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

most nincs.

de 2 hétig volt stabil 39.

most már csak a sok gyulladás maradt. de az meg egyre rosszabb, több, nagyobb területen ...

2023. máj. 23. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!