Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Staphilocuccus aureus minden...

Staphilocuccus aureus minden létező antibiotikumra reziztens? És akkor képes a szervezet magától legyőzni?

Figyelt kérdés
Hemokultúrára ki adhat beutalót?

2023. máj. 23. 17:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

de ha nem táncolnak be a vérembe, akkor hogy tud ennyire távoleső helyeken gyulladás keletkezni, mint a comb és az orr pl?

hát én már feladom komolyan, de az a baj, hogy a dokit se nagyon érdekli, szóval vagy magam összehozok valamit vagy csak rosszabbodok ...

2023. máj. 23. 21:18
 12/21 anonim ***** válasza:
Az történt, hogy keletkezett a testeden valahol egy helyi fertőzés, innen indult az egész. Ez idővel betört a véráramodba, ekkor lettél lázas. A véreden keresztül elterjedt a testedben, és megtámadta a bőrödet sok különböző helyen. Aztán az immunrendszerednek sikerült részben legyőznie a baktériumot, a véredből eltűnt, de a testfelszíni fertőzési gócokban megmaradt.
2023. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

értem, köszi, na csak akkor nyugodjak bele és ez így is marad? azaz pontosabban csak romlik még?

mert kb fél éve tart, és ez az orrsebesedés és bőrgyulladás csak egyre rosszabb. ahogy a gyengeség is.


még egyedül Azythromicint nem szedtem, szerintem utolsóként bedobom még ezt is, hátha ... ennél rosszabb nem hiszem, hogy lehet.

2023. máj. 23. 21:37
 14/21 anonim ***** válasza:
Az azithromicin hatásos lehet, de csináltatni kéne tenyésztést, mert csak az alapján lehet megmondani, hogy mi fog hatni, és mit szedsz feleslegesen. Mindenképp találni kell rá gyógyszert, mert a baktériummal való huzavonát a szervezeted nem fogja a végtelenségig bírni, előbb utóbb a baci győz. És nem is feltétlenül ez a baci. Ha nagyon legyengülsz, könnyen el fogsz kapni mást is.
2023. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
köszi, próbálkozok, de nem nagyon van kinél, max magánúton.
2023. máj. 23. 21:49
 16/21 A kérdező kommentje:
ja meg az a baj, pl nálunk a fül-orr-gégén már régóta nem is csinálnak tenyésztést, merthogy drága. akkor ez is eleve jó kérdés, ki és hol, ha nem hemokultúráról beszélünk.
2023. máj. 23. 21:52
 17/21 anonim ***** válasza:
Fertőző osztály van nálatok? Talán az ő logikájukkal mennél a legtöbbre .
2023. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
sajnos nincs. semmi nincs itt, amit lehetett, azt már bejártam. de köszi
2023. máj. 25. 08:04
 19/21 anonim ***** válasza:
Ismeros helyzet. Eleg szomoru hogy a betegnek kell kutakodni, meg mindent gyogyszert kiprobalni, kiserletezni magan, mert az orvosok nem vegzik a dolgukat. Inkabb a sok ab helyett told a vitaninokat, probiotikumokat. Mert ha mar ilyen kronikusan elfajult hogy vermergezest kaptal, azt csak max a venasan adott ab irtsa ki. Ezert lehet eredmenyesebb lenne ha immunt erositenel.
2023. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha idáig fajult a probléma akkor az immunrendszer nem fogja tudni legyőzni, akármennyit erősítesz rajta. Különösen azért nem mert a kérdező leírása alapján a baktérium jelenleg olyan helyen van ahol az immunrendszer nagyon nehezen éri el. Antibiotikum kell. Ahhoz meg hogy a megfelelőt ki lehessen választani tenyésztés.
2023. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!