Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért érzem azt, hogy váladék...

Miért érzem azt, hogy váladék van a torkomban, de nem vagyok beteg?

Figyelt kérdés
Olyan érzésem van mintha állandóan lenne valamilyen gombóc/váladék a torkomban, illetve fel is tudok köhögni belőle. Ez kb egy fel éve kezdődött egy hosszabb megfázás után. Mit érdemes ezzel kezdenem?

2023. máj. 24. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is lehet. Krónikus gyulladás, reflux, asztma, hátsó garatfali csorgás, stb. Köthető valamilyen napszakhoz? Étkezéshez? Fekve jobb vagy rosszabb? Ki lehet próbálni Isla torokpasztillákat.
2023. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom kötni semmihez, igazából van amikor nem is érzem, van amikor igen. Fekve nem érzek különbséget. Köszönöm a válaszod!
2023. máj. 24. 21:53
 3/4 A kérdező kommentje:
*Fekve úgy érzem mintha a “gombóc” mozogna és egyszer mintha feljönne, aztán lemenne. Nem tudom mennyire érthető.
2023. máj. 24. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek szerint fekve azért rosszabb egy picit a helyzet. Én a hátsó garatfali csorgásra gondolnék ez alapján, párásítani javasolt a szoba levegőjét, több folyadékot fogyasztani, hogy ne száradjon ki a torok, fokozott váladéktermelődéssel reagál a torok valami egyébként sok esetben ártalmatlan dologra pl por, pollen, szárazság, krónikus gyulladás. A megfázás után maradhatott vissza idült orrmelléküreg gyulladás miatt, nekem például allergia okozza ezt az érzetet és orrsövényferdülésem is van. Allergia vizsgálat esetleg javasolt lehet ha nagyon zavaró mennyiségben kezd termelődni a váladék.
2023. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!