Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ez? Hónapok óta...

Normális ez? Hónapok óta minden reggel arra kelek hogy váladék van a torkomon, hol könnyen-hol nehezebben tudom kiköpni. Mitől van ez? Próbáltam már nem foglalkozni vele, de akkor egész nap ott érzem a torkomban, köhögnöm, krákognom kell.

Figyelt kérdés
lehet ez csak egy rossz beidegződés?
2011. jan. 19. 22:49
 1/2 anonim válasza:

* Lehet a portól (főleg, ha allergiás vagy a benne lévő atkára), ezesetben gyakran cseréld az ágyneműt, ne tarts függönyt vagy szőnyeget a hálószobában és hetente kétszer porszívózd és mosd fel a padlót.

* Az is lehet, hogy egyszerűen túl száraz a szoba levegője. Párásíts! (De ne ész nélkül. Óvakodj a gagyi "illóolaj"-nak csúfolt pancsoktól, a tiszta víz némi valódi citromlével megteszi.)

* Lefekvés előtt igyál valamennyi vizet, és napközben se hanyagold a folyadékfogyasztást

* Gargarizálj cserszömörcés szájvízzel (Herbária) az esti fogmosást követően.

* Használj nyelvkaparót a lepedék ellen és sose mulaszd el az esti szájápolást

2011. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Előző vagyok, kihagytam valamit:


Attól is lehet a váladék, hogy visszajön egy kevés gyomorsav a nyelőcsövedbe, majd a nyelőcső perisztaltikája felhoz belőle egy keveset és az izgatja a nyálkahártyát a torkodban. Ezt a betegséget refluxnak hívják, ilyen enyhe formájában (ha egyébként nincs hányingered, mellkasi fájdalmad) a legjobb gyógyszer rá a Salvus-víz. Nem kell sokat inni belőle, fél órával lefekvés előtt igyál meg egy decit. (Állandóan viszont nem jó alkalmazni, ha használ is, mindig tarts 1 hét szünetet két palack között.) Az is ajánlatos, hogy ne egyél lefekvés előtt 2-3 órával már, főleg savas ételeket, italokat ne fogyassz estére.

2011. jan. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!