Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 24 órás EKG eredményeinél...

24 órás EKG eredményeinél ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

VES és SVES szám egyaránt jelnetktelen - csak izolált actiok észlelhetök.

Időként érdekes P morphologiai változás figylehető meg - melyhez jelentős PQ változás nem jár.

Vagoton ST elevatio megfigylehető, STD nincs


23 éves nő vagyok, ha ez számít az eredmény kapcsán.



2023. máj. 26. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy twljesen jó ekg , kár belemenni a részletekbe h mi mit jelent.
2023. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megyek orvoshoz konzultálni, csak előbb volt meg az eredmény, mint a konzultáció, és megijedtem. Köszönöm!
2023. máj. 26. 13:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy rendben vannak a dolgok! :)


Az a baj, hogy hiába írja le neked bárki hogy mi mit jelent. Ezt nem lehet csak úgy megérteni, anatómiai egyéb háttérismeretek nélkül. Megpróbálom neked nagyjából, de hozzáteszem én nem vagyok orvos.


A VES - Ventricular Extrasystole

A SVES - Supraventricularis Extrasystole


Az első VES az tulajdonképpen egy kamrai pótütést jelent, míg az SVES pedig pedig gyakorlatilag a kamrák feletti területből származó pótütések. A szívnek van egy normál ingerületképző és ingerületvezető rendszere. Ahogyan írták is, ezek száma jelentéktelen volt a 24 órás monitorizálás alatt.


A p-hullám a regisztrátumon a pitvari működést jelöli, habár sokan a sinusnak tartják, de ha élesen belemegyünk. A sinuscsomó működésének nincs látható jele a regisztrátumon, mégis van három olyan köteg, amelyen lemegy az ingerület a pitvarokról a kamrákra. Ennek van egy morfológiája, úgymond egyfajta alakja, ennek is megvannak a paraméterei mind szélességben, mind hosszúságban. Megvannak erre a referenciák, nálad annyit írtak hogy, időnként van egy két érdekes p-hullám. Én azt gondolom, hogy azok az érdekes p-hullámok nem sinusos eredetűek, ezek valahonnan a pitvar területéről jöhetnek, valamelyik gócból, de nem sinusosak. Azt is írták, hogy ezek a ritka érdekes p-hullámok, ezek nem járnak jelentős PQ-változással. A PQ/PR az lényégben azt az időt, sebességet takarja az EKG regisztrátumon, amíg a pitvarokról az ingerület átterjed a kamrákra. Ennek is van egy normál határértéke, ami nálad szintén rendben van.


A vagoton st-elevatio az lényegében szerintem annyit takar, hogy vagotoniára kialakul egy ilyen eltérés, de ez a nervus.vagus hatása miatt, lényegében a vegetatív idegrendszer által származtatott paraszimpatikus hatás miatt alkult ki, szerintem ez nem kóros, nyilvánvalóan nem azért alakult ki, mert van egy teljes koszorúsér keresztmetszetét elzáró thrombus van az érben, azt azért a laborparaméterek is meg a tünetek is alátámasztanák, szóval ha infarktusod lett volna.. ez csak ilyen vegetatív idegrendszeri hatás által létrejött ST-elevatio lehet, ami szerintem egyébként sem szignifikáns. Az ST-depresszio nincs, tehát nincs un. ischaemia, nincs semmi baj a szíved oxigén háztartásával. Normálisan működnek a koszorús erek, normális lényegében minden. Azok az eltérések, amiket írtak a klinikum szempontjából nem mérvadóak. Hidd el a kardiológusok tudnák, ha lenne valamilyen problémád. Bízz bennük! :)

2023. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 vok , a 3-as nagyon szepen levezette , gratula!! Ez nem vicc vagy ilyesmi.
2023. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Bár őszintén, most ismét aggódni kezdtem, nem tudom, ilyen lehetséges-e, hogy infarktusom volt és ,,nem vettem észre", mert amiatt fordultam orvoshoz, hogy többször elájultam, és volt olyan ájulás, amikor utána napokig rosszul éreztem magam. Mi van, ha valami infarktusom volt? Lehet ez?

2023. máj. 27. 18:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg ha nem szivinfarktus miatt, akkor mi mas okozhatja ezt a bizonyos st-elevatio mitol lehet? Bocsanat, lehet tenyleg nagy hulyesegek, de most rettentoen felek.
2023. máj. 27. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Köszi 4-es! Nem hinném hogy lehetséges, mivel annak is lenne jele a regisztrátumon. Azt csak azért írtam, mert olyan esetben is kialakul az un. ST-elevatio. Nálad természetesen nem erről volt szó, nyilván alvás közben a paraszimpatikus idegrendszeri hatás miatt lehetett némi vagoton okból származó st eltérés az izoelektromos vonaltól.. ezért is írtam, hogy nehéz ezt így elmagyarázni. Az biztos, hogy az nem volt kóros!


Ha egy szívinfarktus miatt elhal a szívizom, akkor annak is van jele. Elég szembeötlő, szinte átnéz az elvezetésen, ilyen mély un. pathologiás q-hullámok alakulnak ki. De inkább nem is írok semmit, mert gyanítom hypoconder vagy. Ne hargudj! :) Hidd el nem volt infarktusod, szerintem teljesen egészséges vagy! Ha a doki nem szólt, akkor minden rendben, csak ne parázz. Habár ezek az ájulások és az "érdekes" p-k lehet felvethetik sick-sinus syndroma gyanúját, de szerintem éppen ezért rendelték el, de kár is volt írnom. A lényeg, hogy ne parázz és bízz a dokikban ők tényleg jobban tudják! Főleg a kardiológusok, ők úgy általában elég jók nekem az a tapasztalatom. Hidd el, ha bármi van Te leszel az első, aki tudni fogja.

2023. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még nem mondott semmit az orvos, szerdán megyek hozzá. De igazad van, nem diagnosztizálom magam, majd az orvos elmondja mizu. Köszi azért a segítséged, tök jó, hogy képben vagy! :D
2023. máj. 27. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Szívesen minden jót, majd írd meg kérlek hogy mit mondott.
2023. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jelentem, hála az égnek, teljesen egészséges vagyok az eredményeim alapján. :D az orvos szerint valószínűleg a stressz okozza az időnkénti ájulást, illetve magas vagyok, ez lehet még az oka. Köszi a válaszaidat még egyszer!
2023. jún. 6. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!