Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha van belső vérzés az mindenk...

Ha van belső vérzés az mindenképpen látszik a székletben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ha a szervezetben kialakul belső vérveszteség ( gyomor, nyelőcső ) az is mindenképpen látszódik a székletben? Ha jelentős vérveszteség van az beszínezi a székletet szemmel láthatóan is?

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!


37/F



2023. máj. 29. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom abból szurokszéklez lehet inkább.
2023. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyomor-bélrendszerbe vérzik, akkor nagyobb mennyiség látszik, a kisebb mennyiség pedig laborban kimutatható. A gyomorból jövő vér általában feketére színezi a székletet. A kisebb mennyiségű vérzés nem feltétlenül állandó, ezért a nagyobb vizsgálati biztonság (érzékenység) érdekében többszöri vizsgálatra lehet szükség.
2023. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Indokolatlanul alacsony vérnyomásom lett pár napja, és reflux betegségem van. Ma többször 95-99/57-62-ket mértem be. Most pár órája már jobb: 106-110/65-70. Arra gyanakszom a nyelőcső-gyomor-vékonybél rész nem e vérezget. Bár gondolom ha már a vérnyomást lejjebb vívő vérzésről lenne szó, akkor a székletben is látszódnia kellene, ugye?

Sajnos pánikbeteg és hipochonder is vagyok 2013 óta.

2023. máj. 29. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Anémiának egyéb tünetei is lennének. Alacsony vérnyomás iszont érdekes panikbetegkent, általában magas szokott lenni.
2023. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben ma este edzésnél elkapott egy intenzív rosszullét. Elöntött a forróság, és egymásután 3 alkalommal is kihagyott a szívem, közben még jobban elöntött a meleg, és a semmiből 170-es pulzusom lett perceken át, majd szép lassan visszament 120-ig, utána újra elöntött a meleg, ájulásérzés és 160-ra felment, majd ezt még kétszer megcsinálta. És közel 2 óra kellett hozzá mire normalizálódott. Most gyenge vagyok és kimerült. :(


Múltkor mikor felidegesítettek akkor éreztem két kihagyást és utána szintén szaporább pulzust percekig. Már 9 kardiológusnál voltam 2013 óta és semmit nem találtak. Ez a mai rosszullét most nagyon megijesztett.


Lehetséges lehet, hogy az edzés előhozott extrákat és ettől megijedtem extrázás közben és ez vitte ki 170-ig is a pulzust? 2 órán át végig rajtam volt a pulzoximéter. Vérnyomásom tetőfoka 155/83 volt 160-as pulzusnál mérve..

2023. máj. 30. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!