Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szalmonella kiújulása, ürülése?

Szalmonella kiújulása, ürülése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt héten lábaltam ki a szalmonellából, több mint egy hétig tartott, labor vizsgálat is igazolta. 1 hétig szerencsére semmi gondom nem volt, ettem/ittam már bármit, sokat ittam ugyanúgy, hiszen 5 kilót fogytam és infúzióra is szorultam a betegség alatt. Tegnap este azonban megint elkezdődött a hasmenés, nem olyan durva mint szokott, este volt egy minimális hőemelkedés. Arra gondoltam, talán sok csípőset ettem az elmúlt két nap, és ez megviselte a gyomrom? Ég egyébként eléggé, hajnalban is erre keltem, és eléggé csípett (bocsi a részletekért:)). Kiújulhat a szalmonella, esetleg elkaphattam még egyszer, vagy hirtelen terheltem meg a gyomrom? Nincs időm most megint dokihoz menni, mert rengeteg vizsgám van jövő hétig. Van valami tippetek?

2023. jún. 7. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Múlt héten lábaltál ki egy szalmonellából és fűszeres kaját eszel? Gondolkodj, mielőtt marhaságot csinálsz. Ha kaptál antibiotikumot, akkor simán lehetsz még pozitív egyébként. Elkapni eltudod, de akkor el kellene gondolkodnod mitől. Kézmosási szokásaid rendben vannak? Mit eszel, hol, át van sütve? A másik meg az, hogy egy súlyosabb hasmenést okozó fertőzés után egy héttel kímélő ételeket kellene enned.
2023. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy alapjáraton, egészségesen elég fűszeresen eszem, és valószínű sok volt a fűszer, amit én ugye a megszokás miatt nem éreztem. A doki 1 hét koplalás és erős diéta után azt mondta, amikor jobban lettem, hogy ehetek bármit, csak mértékkel, azaz ne egyek sokat. Nem gondoltam hogy ebből baj lehet, mivel soha nem volt még szalmonellám szerencsére, de ez jó tanulópénz volt most… Egyébként házikosztot eszem, amit magamnak sütök át, kicsit túl is főzöm/sütöm a dolgokat, amióta ez a helyzet, tehát kajával biztos nem vittem be plusz szalmonellát a szervezetembe. A kérdésem inkább arra irányult, hogy jó higiéniai körülmények között (rendszeres kézmosás, fertőtlenítés) lehet-e esély az újrafertőződésre, de akkor ezek szerint a gyomrom túlterheltsége a probléma. Nagyon utálom magam most.
2023. jún. 7. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!