Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ételmérgezés?? Szalmonella?

Ételmérgezés?? Szalmonella?

Figyelt kérdés

2napja valószínű hogy megettem másfél romlott tojást. Kivolt főzve, a héja rajta volt 4 napig, Anyukám ugyanazt a másik kettőt akarta enni(4 volt kifőzve), mondta hogy érezte hogy baja van nagyon büdös volt, az enyémnek nem tűnt fel hogy baja van, amikor szólt már megettem 1.5t.

2napja étvágytalan vagyok, furán érzem magam, kavarog a gyomrom, erőtlen vagyok, és híg a széklete. Ügye nem lehet szalmonella? Mivel tudnám magamból gyorsan kihajtani?


2020. dec. 24. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert, ha szalmonella, akkor mi van? Ugye vágod, hogy a legtöbb embernek volt már ilyen fertőzése? Legtöbbször pár nap alatt elmúlik teljesen magától. Nem tudod "kihajtani", nem kell tenned semmit (max. szedj probiotikumot, széntablettát és ne egyél nehéz kajákat), a szervezeted megoldja.

Egyébként nem biztos, hogy az, más kórokozó is lehet, de felesleges ezen rágódni, majd ha egy hát múlva is még mindig megy a hasad, akkor érdemes orvoshoz menni.

2020. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Hát széntablettát ne vegyél be, ürüljön ki aminek ki kell. A probiotikum jó ötlet. Lázad nincs? Azzal is szokott járni. Néhány nap alatt túlleszel rajta.


Bár szalmonella a nyers tojásban van, a tiéd meg meg volt főzve, szóval inkább talán csak az hogy romlott kaját ettél.

2020. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De igen, vegyen, mivel megköti a toxinokat. A széntabletta nem hasfogó, kifejezetten ajánlott fertőzés esetén.
2020. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 mal egyet értek
2021. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!