Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy hasnyálmirigy...

Lehet, hogy hasnyálmirigy rákom van?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, állandó gyógyszert nem szedek, alapbetegségem nincs.


A tüneteim szombat óta kezdődtek.

Szombat estefelé bal oldali hátfájásra lettem figyelmes, ami inkább az alsó-közép területre lokalizálódik és csak is kizárólag fekve jön elő.

Szombaton jóformán egész nap autóban ültem utazás céljából ahol ment a klíma.

Nemtudom, hogy számít e de a matrac amin alszok az eléggé kivan már feküdve, szó szerint gödörben fekszek.


Hétfő délután már jött az ízületi fájdalom, majd be is lázasodtam estére, éjszaka pedig egyszer hánytam is. Kedden egész nap hőemelkedésem volt, hányás nélkül, de viszont gyomorfájdalommal. Szerdán reggel pedig hasmenés. Összesen 3x volt hasmenésem és 2 normál széklet. A széklet színe pedig vilagos barna, krémes színű.


Háziorvosomnál voltam, aki hányás-hasmenéses vírust állapított meg. De van egy dolog ami nagyon aggaszt és sajnos elfelejtettem megkérdezni a háziorvosomtól.


Olvastam a hasnyálmirigy rákról. Kérdezni szeretném, hogy a tüneteim alapján lehet e gondolni ilyenre egyáltalán? ( Magából a hátfájdalomból kiindulva és a világos színű székletből ami lebeg a vízen)

Sárgaságom nincs, fogyni nem fogytam, már 3 hete tartom a 99kg-mat.


Nagyon nagyon szépen köszönöm!!



2023. jún. 8. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Én nem gondolnék ilyenre, de javaslom, hogy vedd meg az MSD Orvosi kézikönyv a családban c. könyvet, van benne még pár betegség, ha kifogynál az ötletekből.
2023. jún. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Isten aldja ha ilyen egyszeru lenne hasnyal mirigy rakot kapni, azonnal mennek hozzad, ha igy terjedne.


A hatfajas a hanyas miatt van. Akar egyszeri/tobbszori.


3 - 4 nap es semmi bajod. Csak egyedul 1 - 3 napig probiotikumot es kozben dietazz, utana 1 - 2 napig a szokasos kajaidat, vegul barmit.


Lehet ekkor is lesz egy kis fosi vagy higabb szeklet, de ez csak azert mert hozzaszokik a szervezet.


kb. 2 - 3 hete mentem at rajta en is. En 11-szer hanytam ugy hogy refluxos is vagyok es egyeb gyogyszereket szedek. Ken szagu bufim volt. Eleg undorito.


Haziorvos szerint ez terjed most.

2023. jún. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez vírusos fertőzés inkább, de a háti fájdalom meg a rossz matrac miatt is lehet ilyen probléma, semmi esetre sem hasnyálmirigy rák. Tünetek ha fokozódnak akkor újra háziorvos.
2023. jún. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egész napos kocsiban ülés (sőt fél napos is elég nekem hozzá) nekem is vált ki hát- és derékfájdalmat. A matrac szintén kiválthatja ezt, meg úgy az egész helytelen testtartás. Lehetséges, hogy van gerincferdülésed is. Esetleg majd egy ortopédiát meglátogathatsz.


Az utána jelentkező tünetek pedig tulajdonképpen egyértelműen vírusos megbetegedésre utalnak. Hányás, hasmenés miatt célszerű diétázni pár napot, szedjél probiotikumot (javaslom a Linexet) aztán majd szép lassan helyre jössz.


Daganat lehetőségét én kizárnám. Nem szabad egyébként olvasgatni a neten mert az internet mindent összemos rákkal meg Armageddonnal.


Jobbulást kívánok!

2023. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem roszból mondom de én most kerestem rá itt a gyakorin elre a hasnyálmirigyrákra azért kerestem rá mert tudni akarom hogy ki küzd még ezzel. És nekem hát fájással kezdödöt meg a köldököm is fáj hol erösödöt a fájdalom hol enyhült ha felültem akkor lett jobb. De én nagyon sok vizsgálaton estem át mire kiderült hogy ebben szenvedek.
2023. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!