Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudjam, hogy daganatom/...

Honnan tudjam, hogy daganatom/rákom van-e? Bővebben lent

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok. Az utóbbi pár hónapban sokszor nagyon nagyon gyenge vagyok, de olyan, hogy állni alig van erőm, azt érzem nem tartanak a lábaim, kicsuklanak alólam. Kétszer el is ájultam majdnem, csak időben lefektettek/lefeküdtem.. non stop azt érzem, hogy bármikor rámjöhet, egy ájulás.

Háziorvos csináltatott vérképet. Nincs vashiányom, pajzsmirigyem is jó, cukrom is. Minden tökéletes volt. Vérnyomásom mindig is alacsonyabb volt, ez most is változatlan, és nem voltam rosszul tőle eddig, pedig ugyanilyen értékeket mértem.

De én érzem, hogy valami nagyon nem oké. Nem vagyok hipochonder, de ez már megijeszt. Konkrétan fekve is érzem, hogy jártányi erőm sincs.

A háziorvos mivel jók az értékeim nem igazán gondolkodik tovább…


Lehet érdemes lenne magánba elmenni pl.egy hasi UH-ra. Az kimutat esetleges daganatot?

Vagy inkább MR/CT-re érdemes?

Vagy hova menjek? Lassan 5 percnél többet nem tudok állni…



Étvágyam van és fájni sem fáj semmim.


Help🥲


2023. jún. 11. 21:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kimaradt, h nem szedek gyogyszert, csak multivitamint/nyomelemeket olykor olykor, iszom eleget, eszem eleget, nődokinál nemrég voltam ott is minden oké volt.
2023. jún. 11. 21:15
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Talán nem kellene multivitamint, meg nyomelemeket összevissza szedni.
2023. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de szerintem feleslegesek ezek a vizsgálatok egyelőre, legalábbis a CT, MR, mert most milyen régió? Plusz az is gond, hogy ilyen állapotban megterhelő az is, plusz kontrasztanyag is kéne, az pláne nem kellene így neked. Azt viszont nem helyeslem, hogy a háziorvos nem küldött el legalább egy hasi ultrahangra, mellkas röntgenre, azért az nem árt kb. évente, de nincs olyan betegség tünet, ami indokolná. Én azért a nődokinak is mondanám, hormonvizsgálat nem ártana, de ez az időjárás is van akit megvisel nagyon, esetleg D-vitamin szintet is lehetne nézni. Trauma nem ért az utóbbi időben? Vagy valami lelki problémád nem volt?
2023. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát trauma az a fizikai tünetek miatt vannak már kb…mert a gyengeség / ájulas érzés tényleg nem olyan most, amin egy lepihenés, ágyba ledőlés segít. Hanem extrém módon jelen van minden nap.

Hát csináltatnék agyI MR-t meg egy has/kisemdence MR-t…

Ekg-ra màr van időpontom magánba. Meg akkor egy endokrinologushoz is lehet… az a baj, hogy se a haziorvos se a nődoki nem fog kérésre tovabbi vizsgalatot csinalni, ha ők nem latjak indokoltnak…. Nehogy mar a beteg mondja meg alapon. Ami vegulis jogos, hisz ők értenek hozzá, csak annyi olyanról hall az ember, hogy hazakuldték az illetot, mert csak psziches es a stresszre fogták a tuneteket , aztan kiderult ,hogy hát nagyon nem az volt az ok… csaladon belul is volt egy hasonlo eset. Ezert kattogok ezen ennyire.:(

Elmehetek talalomra maganorvosokhoz, csak fizetem a TB-t es tobb szaz ezret hagyok majd most ott , ha tenyleg elmegyek maganuton kivizsgalasokra… ami eleg bosszantoy

2023. jún. 11. 22:03
 5/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ebben az esetben a natív nem sokat érne, én nem terhelném magam ilyenekkel egyelőre. CT meg marha sok röntgen úgy, hogy konkrét ok nincs rá. MR-nél meg max 2 régió lesz egyszerre, sok idő és megterhelő végigfeküdni és csak fizetősben tudnád magad megoldani. Inkább akkor menj el magándokihoz és kérd ki a véleményét,hogy mit javasol, milyen vizsgálatot, milyen régiót, stb.
2023. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben, koszi!
2023. jún. 11. 22:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia. Fogyást tapasztaltál? Ha valami súlyos bajod lenne, daganat, akkor nem csak fáradságot éreznél...főleg, hogy írtad, hónapok óta tart.

Ha attól megnyugszol, csináltass egy Hasi és mell Uh-t, és egy mellkasröntgent...+ egy nőgyógyászati vizsgálat sem ártana. Az utóbbi kettőt amúgy is érdemes évente szűrni. Esetleg még egy endokrinológussal egy hormonvizsgálat.

Ha minden negatív, akkor pszichés. Bár Én már most arra tippelek.

2023. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elindulnék egy pszichológus irányába is. Szorongás, pánikroham is ilyen, és ha netán ez a bajod, akkor a testi kivizsgálással sok időt veszítesz.

Menjen a kettő párhuzamban.

2023. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kicsit fogytam csak, mert émelygek is sokszor ezért kevesebbet eszem.. Nődokinál pár hónapja voltam éves szűrésen.

A többire elmegyek mindenképpen.

A pánik roham lehet ilyen? Hogy non stop brutál gyenge az ember?

Keresek akkor egy pszichologust is, bár ha nem lennék szarul nem igen szoronganék, stresszelnék.


Köszi mindenkinek!

2023. jún. 12. 09:44
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyebkent hasi ultrahangbol kiderul, ha esetleg van vmi daganatos elvaltozas?
2023. jún. 12. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!