Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudjam, hogy daganatom/...

Honnan tudjam, hogy daganatom/rákom van-e? Bővebben lent

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok. Az utóbbi pár hónapban sokszor nagyon nagyon gyenge vagyok, de olyan, hogy állni alig van erőm, azt érzem nem tartanak a lábaim, kicsuklanak alólam. Kétszer el is ájultam majdnem, csak időben lefektettek/lefeküdtem.. non stop azt érzem, hogy bármikor rámjöhet, egy ájulás.

Háziorvos csináltatott vérképet. Nincs vashiányom, pajzsmirigyem is jó, cukrom is. Minden tökéletes volt. Vérnyomásom mindig is alacsonyabb volt, ez most is változatlan, és nem voltam rosszul tőle eddig, pedig ugyanilyen értékeket mértem.

De én érzem, hogy valami nagyon nem oké. Nem vagyok hipochonder, de ez már megijeszt. Konkrétan fekve is érzem, hogy jártányi erőm sincs.

A háziorvos mivel jók az értékeim nem igazán gondolkodik tovább…


Lehet érdemes lenne magánba elmenni pl.egy hasi UH-ra. Az kimutat esetleges daganatot?

Vagy inkább MR/CT-re érdemes?

Vagy hova menjek? Lassan 5 percnél többet nem tudok állni…



Étvágyam van és fájni sem fáj semmim.


Help🥲


2023. jún. 11. 21:05
1 2
 11/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy kiderül, sőt ha van valami elváltozás is, akkor sem tudja az alapján megmondani senki, hogy daganatos elváltozás-e.
2023. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
45%

7-es válaszoló vagyok. Nekem 5 hónapon keresztül volt ilyen tünetem, mint neked...meg mellé még jött 100 más, ezt nem sorolom fel. Olyan gyengeség volt rajtam, hogy a 7 kilós fiamat alig bírtam felemelni. Nyilván Én is azt gondoltam, hogy tuti valami komoly betegségem van. Elmentem magánba teljes kivizsgálás (nagy rutin/ hormonok, hasi uh, szív ultrahang, agyi CT, tüdőröntgen)...minden negatív lett. Nálam úgy volt, hogy jött egy tünet ami nem múlt..erre rágörcsöltem, és onnan jött a lavina. Mindent éreztem ami nem természetes...ez amolyan öngerjesztő folyamat.

Szóval engem megnyugtatott, hogy minden komoly betegséget kizártak. És itt mentem el pszichiáterhez. Világ életemben gyógyszerellenes voltam, de akkor azon a ponton semmi más nem segített. 4 hónapig szedtem az antidepit nagyon alacsony dózisban...mellé frontin és persze pszichoterápia. Bennem iszonyat kigyógyulni akarás volt. 4 hónap alatt teljesen rendben jöttem mentálisan.

Szóval Én azért írtam, hogy csináltass meg pár vizsgálatot, mert akkor ad egy megnyugvást. Onnan meg tudsz tovább menni pszichológushoz.

Kérdésedre válaszolva, a Hasi Uh-val sok mindent meg tudnak nézni. Ha a gyomroddal van gond, ahhoz endoszkópos vizsgálat kell.

De ha nincs folyamatos puffadásod, nem hánysz vért, és nem véres a székleted, akkor teljesen feleslegesnek tartom. Ne képzelj be magadnak semmi komolyat, mert az lebénít...szó szerint.

Jobbulást neked, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan.


38/N

2023. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!! Orulok, hogy jobban vagy!
2023. jún. 12. 10:56
 14/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a szorongás okozhat ilyen tüneteket.. Tapasztalatból mondom.. 2 hónapig csak feküdtem semmi erőm nem volt. Jött egy tünet és rágörcsöltem(nekem szédüléssel kezdődött) Háziorvos küldött phsziatriara ahova járok azóta is..
2023. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!