Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Teljesen kikészít ez az...

Teljesen kikészít ez az azbeszt dolog! Gyerekeimet éveken át veszélynek tettem ki. Hogy tegyem ezen túl magam? Van valami vizsgálat? Bár elvileg teljesen halálos.

Figyelt kérdés

Palatetőnk van, már szellőztetni sem merek. Ami abszurd, mert gyakorlatilag eszemmel tudom tök mindegy, 16 éven át minden tetőnk hullámpala volt. Még az egyiik szoba fölött az van. De a melléképületek, őlak, kerítés, góré stb. Mind pala volt. Sokat lecseréltünk már.De épp most vettem észre, hisz most tudtam meg mennyire veszélyes, hogy a padlásfeljáró mellett anno a szélére úgy tettek keskeny palát, hogy 3 fele vágták, így lett a tetőre hosszába elég a padlásfeljáró mellett (egy hozzáépített szoba). Itt a gyerekeim a lépcsőn sokat ültek, ráadásul alatta az ablak.

Akkor most az egész családnak nincs esélye, hogy egészségben megördegjen? Ezt nem tudom már feldolgozni. Mindenhol azt olvasom egy sérült pala és vége. Komolyan ekkora veszélyben neveltem a gyerekeim?? Így vettük a házat, istenem, ha tudtuk volna:( De ha most elkezdem cserélni is mindegy már, eleve is...de a szomszéd egy éve vette körbe az udvarát bonott hullámpalával. Napkig dolgoztak, sok törött is volt benne, lábszmszéd, szóval közös a kerítés :(



2023. jún. 12. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Sajnálom!:(
2023. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Ezeket látta már?


×

Alvászavar: ezekben az ételekben, italokban sok melatonin van


Inzulinrezisztens és lassú az anyagcseréje? Így pörgetheti fel!


Orvos válaszol

Mennyire veszélyes az egészségre a hullámpala? Okozhat rákot? Vakcinainfó - Az orvos válaszol

2022.10.15.

#RÁK

#DAGANAT

#AZBESZT

#PALA

azbeszt, pala. rák, daganat

Tisztelt Orvosok! A mai nap pánikszerűen megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy a hullám palatető mennyire lehet veszélyes a környezetünkben?

Ha a szomszédunkban nem egy van, köztük törött is van felhalmozva, okozhat-e nekem és a gyermekem számára komolyabb egészségügyi károsodást? Azt olvastam, hogy komoly rákkeltő is lehet. Az azbeszt könnyen bekerülhet így a légutakba?


Kedves Kérdező! Igen, az azbeszt rákkeltő, aminek az az oka, hogy a finom szálacskái (amelyek mikroszkopikusan még kisebb "horgos" szálacskákból állnak) por formájában belélegezve "megakadnak" a légutakban, és ott folyamatosan gyulladást tartanak fenn, amelynek fibrózis vagy malignus elfajulás lehet a következménye. Ilyen összefüggésben az. ún. "szórt azbeszt" a legveszélyesebb, amelyben minimálisan vannak csak kötve ezek a szálacskák. A hullámpalában olyan cementtel kötött forma jött létre, amelyből alapesetben nem szabadulnak fel ezek a szálacskák. Amennyiben törik, sérül, akkor persze nem kizárható, de akkor sem összemérhető az azbesztpor (szórt azbeszt) veszélyeivel. Ha a pala nincs bolygatva, "nyugalomban van", még ha törött is, minimális a kockázat. Talán kérje meg a szomszédot, hogy takarja le a felhalmozott palát, de persze jobb lenne, ha az ilyen pala mindenhonnan arra alkalmas tárolóhelyre kerülne (csak nem mindenki tudja ennek a költségét kifizetni). De nyugalomban levő azbesztpala esetén én komoly félelemre okot adó helyzetet nem látok.

2023. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

"Akkor most az egész családnak nincs esélye, hogy egészségben megördegjen?"


Nem, kérdező, egyedül nálad várható, hogy előbb-utóbb diliházba kerülsz. A családod többi tagjának ettől csak javulni fognak az esélyei a békés, nyugodt, egészséges életre.

2023. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen olvastam, ahogy google-n keresgettem a témában. De nem nyugtatott meg. Máshol meg azt írják, hogy borzalmasan veszélyes. Nézem a gyerekeim, tele élettel, tervekkel és lehet a mi rossz házválasztásunk miatt esélyük sem lesz semmire. Nézegetem a fotókat, mennyire boldogan játszanak a kisbarikkal, kiscsirkéket etetik stb, közben ott a ronda pala melletünk, szinte orrmagasságban, ha kisebb ólról beszélünk :( Úgy érzem bekattanok.
2023. jún. 12. 09:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Az azbeszt akkor veszélyes, ha megbontják
2023. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj végrendeletet. Sajnálom!
2023. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te szerintem hülye vagy, már bocsánat.

Kb úgy beszélsz róluk, mintha egy brutálisan radioaktív anyag közvetlen közelében tartotta volna őket.

2023. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*tartottad
2023. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Úgy is érzem magam. Amiket olvasok a palárol..es itt a tetőn a három fele vagott. Alatta a terasz, ott játszanak 😕

Plusz mi bontottuk is..nem törtük stb, de nem is volt védő eszköz, hisz nem tudtuk, hogy veszélyes.

2023. jún. 12. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!