Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hepatitis E (HEV) vérvétel...

Hepatitis E (HEV) vérvétel pozitív?

Figyelt kérdés
Doki azt mondta 1 hét múlva ismételni kell a vérvétlet, amúgy semmi bajom, kb 1 hónapja voltam egy kicsit beteg (megfázás, gyengeség), azóta semmi bajom. Doki szerint az elmúlt hónapban ha voltam ilyen gyulladasom azt mutatja még ki ez a vérvétel.

#Hepatitis e
2023. jún. 12. 15:05
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hepatitis E vírus tesztet miért végeztek, hogy került szóba? Széklettel derült ki, vagy ellenanyag vizsgálattal? Amit leírtál az lehet E vírus, de nehéz az elején elkülöníteni akut hepatitistől pl. Helyesen mondta a doki, meg kell ismételni. Szennyezett a víz vagy jártál külföldön?
2023. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja bocsi, most látom vérvétel volt.
2023. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Emelkedett májfunció miatt, amit uh igazolt hogy enyhe zsírmáj
2023. jún. 13. 06:20
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó csak azt nem értem, hogy az kinek hogy jutott eszébe, hogy pont Hepatitis E, mert akkor inkább már A-ra szoktak gyanakodni, a hasi ultrahang, májfunkció emelkedése egyáltalán nem E-re specifikusak, ráadásul ez étel szennyeződés, széklettel való érintkezés, esetleg szennyezett ivóvíz miatt lehetséges. Mindegy, pár hét alatt rendeződik magától úgyis, ha valóban E.
2023. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mind a 3at nézték egyszerre.

A , B, és E. Az ismétlő negatív lett már.

2023. júl. 31. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!