Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami vérképzőszervi probléma...

Valami vérképzőszervi probléma lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyjából 2 hónapja vettem észre magamon az aggasztó tüneteket: pontszerű bevérzések a karomon (pici piros pöttyök, csak nagyon közelről látható), néha fáj a bordám alatt bal oldalon de lehet amiatt mert sokszor puffadok. Ma reggel viszont a semmiből megjelent egy kis lila folt a könyökhajlatomban, ettől nagyon megijedtem. Nehezen gyógyuló véraláfutások (legutóbb a sípcsontomon volt és 3 hétig látszódott de már eltűnt azóta), ezen kívül enyhe fáradtság érzetem szokott lenni és időközönként szúr a térdem...

Étvágyam jó, alapvetően nem érzem rosszul magam..

Egy az egyben ilyen tünetei vannak a leukémiának is, nem akarom bebeszélni de eléggé parázok a súlyos betegségektől.

Az lenne a kérdésem hogyha ez ACL vagy AML lenne akkor már régen rosszabbul lennék nem? Vagy nem élnék?

Februárban volt laborvizsgálatom, a limocita enyhén magas volt, és diagnosztizálták nálam a Leiden-mutációt.

Kérlek nyugtassatok meg, ugye ez nem lehet leukémia? :(


22/L


2023. jún. 15. 23:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem ACL, hanem ALL (akut limfoid leukémia)
2023. jún. 15. 23:13
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Az oltástól van, ha még nem tudott kiürülni, nyugi:D Tökéletes vérkép mellett.
2023. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Másodjára írod ki ezt a kérdést ma...

Ráadásul eddig 21L voltál :'D

Ugyanazt lehet mondani: orvos!

2023. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem oltattam be magam.😁
2023. jún. 15. 23:27
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi. 21 vagyok csak gyorsan írtam és félrement.
2023. jún. 15. 23:28
 6/16 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül, tudom hogy az orvos az egyetlen megoldás viszont ha ezt nem vesszük alapul, kíváncsi lennék a véleményetekre. Ha ez gyors lefolyású vérképzőszervi daganat lenne akkor már sokkal durvább tüneteim lennének, nem?


Olvastam régebben ilyen blogbejegyzéseket akik ALL-el lettek diagnosztizálva és mind azt írták hogy pár hét alatt elviszi az embert ha nem kap időben kezelést. Ezek alapján megnyugodhatok? Vitaminhiány vagy vérszegénység is lehet az oka elvileg, amúgy kevés húst fogyasztok, amiből kialakulhat vashiány.

2023. jún. 15. 23:32
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Vérszegénységre vasat kell szedni, ennyi a titok.

Csalántea, stb.

2023. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, csak az a helyzet hogy a februári leletem alapján jó volt a vas szintem. 15,8 umol/L. 10,7-től 32,2-ig normális.

Igazából azért félek kicsit, mert akkor még nem tapasztaltam ilyen tüneteket.. nyilván beteges az aggódásom, de úgy gondolom nem alaptalan.

Nyilván el fogok menni orvoshoz ha nem javul vagy rosszabbodik a helyzet, addig is kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra/véleményetekre.

2023. jún. 15. 23:39
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Ez is egyénfüggő, hogy kinél hogy fut le a dolog.

De valódi bizonyítékok nélkül ne rákban gondolkozz.

2023. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Rendben, remélem hogy nem lesz semmi drasztikus probléma, azért mindenesetre kőszönöm a válaszokat!

Ismételten írom ennél a kérdésnél is, ha valaki volt leukémiás, legyen szíves írja le hogy miből derült ki, mik voltak a tünetek és milyen volt a gyógyulás felé vezető út.

2023. jún. 15. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!