Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Máj hemangióma növekedése?

Adamik Betti kérdése:

Máj hemangióma növekedése?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben hasi ultrahangon vett észre a doki egy 16 mm-es hemangiómát a májamon. Hasi MR-t javasolt, ami meg is történt novemberben, ott egy 17 mm-es, egy 7 mm-es és egy 3 mm-es hemangiómát írtak le.


Idén márciusban mentem kontroll UH-ra, ekkor már egy 19 mm-es, egy 14 mm-es, és egy 9 mm-es hemangiómát írtak le.


Rákérdeztem, hogy nem gond-e ez a növekedés 4 hónap alatt, de nem kaptam rá választ, illetve a házi orvosom is csak legyintett rá (mint mindenre általában).


Magán orvosnál javasoltak egy máj-specifikus MR-t, amire tervezek is elmenni, viszont mire eljutok odáig, megöl a kíváncsiság, hogy okozhat-e gondot ez a növekedés?


Elég sok hasi panaszom van: gyakori éles-nyilaló-görcsös fájdalom, napi 5-6 alkalommal nyálkás, ragacsos széklet, laktóz és glutén intolerancia, illetve reflux, utóbbiak miatt tartok diétát. Jobb híján IBS-ként diagnosztizálták a problémáimat, de érdekelne, hogy okozhatnak-e a hemangiomák fájdalmat?



2023. jún. 17. 00:00
 1/2 A kérdező kommentje:

Egy kis kiegészítés:


25 éves nő vagyok. Nem szedtem soha fogamzásgátlót és terhes sem vagyok.

2023. jún. 17. 00:07
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta veled?
febr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!