Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux, bőrirritáció, viszketés?

Reflux, bőrirritáció, viszketés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjemnek elég stresszes időszaka volt, most kezd javulni a helyzet de nehezen lép ki a komfortzónájából. Elég furcsa tünetei jöttek elő.

Kezdődtek a reflux tipikus tüneteivel, nyelőcső irritáció, gyomorfájdalmak, torokban kaparó érzés. Ezek elmúltak, itthon kezeltük gyógyteával. Viszont azt mondja, hogy mostanában szédül, homályosan lát, és az egész teste viszket, irritálódik. Volt cukor terhelésen, nem az a gond, volt szemészeten, jó a szeme és megfelelő a szemüvege is. Volt gasztrosná szedett savlekötőt, az sem segített. Az orvos elküldte fül orr gégégeszetre, neurológiára. Azt mondja, hogy evés után kezdődnek ezek a panaszok nála leginkább. Kicsit tanácstalanok az orvosok is azt veszem észre. Olvasgattam neten, poszt covid, allergia... nem nagyon találtam semmit. Valaki hallott már ilyenről? Köszönöm a válaszokat!


2023. jún. 19. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Több embernél van ilyen stressz után, pontosabban a stressz még tart, és ezekkel a tünetekkel jelentkezik. Enyhe allergia elleni szer (cetirizin) szedése segít.
2023. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítésedet! Én is azt gondolom, hogy a stressz okozza, csak sose hiszi el nekem.
2023. jún. 19. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem több mint egy évet vett el az életemböl, egyre erösebb köhögésrohamok, fuldoklás - kivizsgálások sora, mind negatív - , végül "jobb híján" kaptam ezt a gyógyszert, mondván, hogy lehet valami kombinált allergia/túlérzékenység. Kb 4 hónapig tartott, mire nagyjából rendbejöttem, de még most is elöfordul néha egy-egy ilyen roham.
2023. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mit csináltál még amivel rendbejöttél? csak a gyógyszert szedted? Vagy sport bármi más? Kíváncsi vagyok mások, hogy küzdöttek meg ezzel, szeretnék segíteni a férjemnek, mert a pasik annyira lehetetlenek.
2023. jún. 19. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszer segített aludni, mert elötte hónapokig csak fél órákar tudtam a köhögés miatt. Meg megtanultam relaxálódni (Autogén tréning - de vannak más módszerek is, kinek mi jön be), késöbb meg sport.
2023. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippeket!
2023. jún. 19. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!