Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat bőrirritációt...

Mi okozhat bőrirritációt zuhanyzás után?

Figyelt kérdés
Zuhanyzás után vagy párás levegőben viszket a bőröm. Minden nap legalább egyszer bekenem, szoktam napozni, eszek zöldséget, gyümölcsöt, vitamint, iszok elég vizet is. Itt olvastam korábban trükköket, pl mivel főként a hátam, karom irritált, így zuhanyzáskor csak a végén mosom meg, azt is meleg vízzel. Sajna már ez sem segít. Csak szappant használok, próbáltam hogy az érintett területeken szappant se, de az sem hozott eredményt. Bőrgyógyász sem tudott rá mit mondani sajna. Valakinek esetleg tapasztalat, megoldás a problémára? Válaszokat előre is köszönöm!

2021. aug. 14. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

-tusfürdő

-allergia

-érzékenység

-erősen dörzsölted magad

meg annyi elhetőség még.

2021. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, nekem a forró víz okozza. Nem nagyon tudsz vele mit csinalni, szerintem ezert felesleges orvoshoz rohangalni. En babaolajjal kenem be magam furdes után es torolkozes elott, igy csökken az irritáció.
2021. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segitett a babydreams pumpas zöld csomagolasu tusfurdogel meg a mixa lila pumpas testapoloja.

Én speciel mindig kiszáradtam ekcemas lettem meg a hazi szappaboktol meg azoktol is amik elmeletileg erre lennenek. Attol hogy jol etkezel, iszol sajnos lehet szaraz a borod ugyhogy ez egy probat megerne. Szerencsere ezek a termekek nem arany aruak es nem tartalmaznak parfumot alkoholt.

2021. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Igen elég sok lehetőség van, ezért is írtam le amiket próbáltam. Egyrészt hogy szűkítsük a kört, másrészt hogy ötletet adhassak másoknak, akik hasonló cipőben járnak. A táplálkozást egyébként nem érdemes kizárni. Szerintem jól gondolom hogy ez egy jel hogy valamit nem jól csinálok. Lehet hogy valamilyen vitamin vagy természetes olaj hiánya, amit táplálkozással tudunk pótolni.

Külön köszönöm a tippet a termékekről, ki fogom próbálni. Remélem segíteni fog.

Illetve még annyit hogy iszonyat kellemetlen, idegesítő érzésről van szó, ezért is mentem el egy maszek rendelésre. Sajna nem hogy nem tudta megoldani a problémát, de még csak ismertetni sem sikerült, hogy milyen összetevői lehetnek. 10 perc, -10k. :/

2021. aug. 14. 12:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvettem az említett termékeket, sokat segítettek. Főleg a mixa lila pumpás testápoló. Igaz, nem mertem még úgy fürdeni, vigyázok még hogy minél kevesebbet érjen víz a problémás részeken. De javult a helyzet a termékek használatával. Ajánlom mindenki figyemébe!
2021. aug. 16. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!