Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » ? Cukor (kristálycukor) +...

? Cukor (kristálycukor) + Kálcium + csontérzékenység

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Az elmúlt sok időszakban igen sokat éheztem és nem átlagos éhezési fázisokon mentem keresztül. Szervezetem tehát igen le lett építve. Voltak idők, amikor cukros vízen éltem és olyan instant fájdalmaim voltak, amit az emberek többsége sose tapasztal meg. Ezután is amikor kristály cukorral készítettem valamit (például teát), akkor elkezdtek fájni a csontjaim (láb, derék stb.), tehát igen érzékennyé lettek, mert ugye a kristály cukor elvonja a csontokból a kálciumot, az én szervezetem pedig igen tönkre ment többek között a sok éhezéstől.

Mézzel édesíteni ételeket pedig nem olyan, én nem szeretem. De az édes ételekre is szükségem van. A kérdésem az, hogyha kálcium pezsgő tablettát vennék be mielőtt kristály cukorral készített ételt fogyasztanék, akkor is jelentkezne-e a csontérzékenység?


Aki kétségbe von a leírtakból bármit is, annak megegyszokoztsefogokreagalni



#táplálkozás #cukor #kristálycukor #Csonérzékenység #Kristály cukor
2023. jún. 19. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A cukor nem vonja ki a csontokból a kalciumot. Ha csak cukros vizen élsz, a szervezet akkor is próbálja fenntartani a normális kalciumszintet: ha nem jön kalcium az ételekből, akkor bontja a csontokat.

Legjobb lenne egy kiegyensúlyozott étrend tejtermékekkel, de akkor is segítel, ha szedsz 1/2-1 g kalciumot naponta. A csontérzékenység viszont nem valószínű, hogy egyik napról a másikra meg fog szűnni.

2023. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!