Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a torkom már hónapok...

Mitől fáj a torkom már hónapok óta folyamatosan?

Figyelt kérdés
Nem túlzok, ha azt mondom, hogy már legalább háromnegyed éve fáj a torkom. Régebben hobbiból énekeltem, de a torokfájás miatt bizonytalan ideig fel kellett hagynom e szeretett hobbimmal. Nehezemre esik beszélni és időnként borzalmasan fáj nyelni. Nem hangoskodok, szóval nem tudom elképzelni, mi lehet az oka... Rendszeresen szedek lándzsás utifűszirupot és mézes teát szoktam inni. Ha hideg van, mindig normálisan felöltözök. Mi lehet az oka, és mit tudnék csinálni?

2023. jún. 19. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pl. el tudnál menni egy fül-orr-gégészhez.

Ne vedd rossz néven, de már nem tudom megállni, hogy le ne írjam: olyan korban és olyan helyen élünk, ahol van orvos, van gyógyszer, van szaktudás. Mi az akadálya, hogy ne menj el orvoshoz, inkább háromnegyed évig kínlódj egy rendellenességgel?

2023. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első jól írta, nagyon fontos hogy elmenj orvoshoz!!!

Bármi ilyennel kapcsolatos probléma van nagyon, de nagyon fontos hogy elmenj orvoshoz, főleg a te eseteben, akinek már háromnegyed éve fáj, alapból is elengedhetetlen lenne elmenni, de itt már kötelező. Remélem jobban vagy azóta!


Ez off-topicnak fog hangzani, de köze van ehhez.


Az éneklés egyik nagyon fontos szabálya, hogy nem szabad semminek feszülnie a torokban és akörül, teljesem nyugodtnak és lazának kell lennie mindennek. Sajnos a youtubeon a sok ezerből körülbelül csak három jó csatornát tudnék mondani, aki tényleg jól, tudományosan bizonyítva tanítja az éneklést, a többi csak a nézettségre és a pénzre megy.

A legnagyobb baj ezzel, hogy az éneklés nem félvállról vevendő,

(hogy ok-okozat nélkül valamit mondjon valaki az interneten) mert a

!!!hangszálakat sebezheti, sértheti a nem jól megtanított technika!!!

(az éneklés az egész testet használatba veszi, konkrétan sportnak is nevezhető).


Ha szeretnél énekelni, akkor valami komolyabb könyvet keress, az a legjobb ha tudományosabb vagy örökzöld könyvet keresel (és nem egy random ének tanár adta ki, mert sok oldalon olvashatod hogy nem mindegyik jól tanítja, és nagyon nagy a nem egyet értés az énektanárok között.)

De a legeslegjobb ha keresel egy olyan énektanárt, aki tényleg megtanított embereket énekelni, és egészséges marad is a hangjuk!

2023. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!